Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 września 2018
  • 18 września 2018

[ZDJĘCIA] Rozpalili Kulinarny Ogień dla Świetlikowa

W niedzielę, 16 września odbyła się wielka impreza charytatywna w restauracji Pod Napięciem w Tychach - Kulinarny Ogień dla Świetlikowa.

Kulinarny Ogień dla Świetlikowa - 16.09.2018 · fot.


Organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje, wśród nich m.in. wielką bitwę kulinarną Szefów Kuchni ze Śląska, Zagłębia i Jury Krakowsko-Częstochowskiej, konkurs kulinarny dla uczniów gastronomika z Zespołu Szkół nr 7 w Tychach, występ Raisy Miszteli, Macieja Lipiny, w roli prowadzącego Jacek Łapot z Kabaretu Kałamasz oraz Marcin Socha szef kuchni i właściciel bistra 7 Niebo z Jaworzna.

Dodatkowo organizatorzy zapewnili animacje i zabawy dla dzieci, pokazy aikido, tańca orientalnego, watę cukrową, wielki grill o średnicy 170 cm i kuchnię polową na kilkadziesiąt litrów grochówki i żuru, pokazy strażaków OSP Kostuchna.

Głównym punktem wydarzenia były jednak licytacje cennych, unikatowych przedmiotów i usług, przekazanych przez sponsorów i darczyńców i cegiełki z nagrodami - dochód z wydarzenia w całości powędruje na konto Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach.

Loading...


Idea imprezy to zbiórka pieniędzy na budowę Świetlikowa, którego podopieczni to nieuleczalnie chore dzieci. To jedyne tego typu hospicjum w Polsce. Pieniądze zbierane są na remont i spłatę zobowiązań pierwszego etapu budowy - Centrum Opieki Dziennej dla dzieci, a także na rozpoczęcie budowy drugiego etapu - całodobowego Stacjonarnego Hospicjum dla dzieci.

Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Tychy, Michał Kasperczyk, Radny Miasta Tychy, Śląsko-Jurajskie Stowarzyszenie Qulinarne.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA