Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2018
  • 19 września 2018

[ZDJĘCIA] Tychy i Bieruń połączone... rowerami! 542 uczestników rajdu

W niedzielę odbył się I Partnerski Rajd Rowerowy Tychy - Bieruń - Tychy dla uczczenia patronów miast Świętego Krzysztofa (Patrona Miasta Tychy) i Świętego Walentego (Patrona Miasta Bierunia). Jednocześnie rajd rozpoczynał Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który kończy się 22 września dniem bez samochodu. W imprezie organizowanej przez Miasto Tychy, Miasto Bieruń i Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY pod patronatem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii udział wzięło 542 rowerzystów.

Partnerski Rajd Rowerowy Tychy - Bieruń - Tychy - 16.09.2018 · fot.


- Tychy to miasto, które kocha sport i ruch na świeżym powietrzu, dlatego od wielu lat dbamy o to, by dobrze się w nim czuli także rowerzyści. Z myślą o nich stworzyliśmy liczne ścieżki rowerowe, stacje do naprawy rowerów, a także pumptrack dla tych, którzy lubią ekstremalne emocje i wyzwania. Kampania „Rowelove Tychy” pozwoliła tyszanom jeszcze bardziej pokochać dwa kółka, natomiast „Tyski Rower” dał im szansę na nieograniczone, rowerowe wycieczki po mieście, a także alternatywny, ekologiczny transport do szkoły czy pracy - wyliczył prezydent Andrzej Dziuba.

Impreza swój start miała pod Gemini Park Tychy, gdzie uczestnicy otrzymywali pakiety startowe, w skład których wchodziła odblaskowa kamizelka i opaska, biuletyn informacyjny oraz napoje przygotowane przez sponsorów. - Takie rajdy mają swoje nadrzędne cele, przede wszystkim to promocja alternatywnego środka komunikacji, ale również bezpieczeństwa. Dzięki takim wydarzeniom więcej osób porusza się w odblaskach, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego - podkreślał Michał Kasperczyk, Radny Miasta Tychy i organizator wydarzenia.

Partnerski Rajd Rowerowy Tychy - Bieruń - Tychy - 16.09.2018
Partnerski Rajd Rowerowy Tychy - Bieruń - Tychy - 16.09.2018 · fot.


- Przyjemność jazdy na rowerze mieszkańcy naszego miasta doceniają na co dzień, co szczególnie jest widoczne podczas corocznego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który w tym roku zorganizowany był w Bieruniu już po raz 19., a w którym udział wzięło 850 osób. W tym roku miasto Bieruń organizuje lub współorganizuje rekordową ilość imprez rowerowych zapraszając na swoje trasy rowerowe wszystkich miłośników dwóch kółek - dodał Krystian Grzesica , burmistrz miasta Bieruń.

Następnie pod eskortą policji i straży miejskiej przemieszczali się na półmetek w Bieruniu. Na półmetku na rowerzystów czekały konkursy koncert oraz posiłek ufundowany przez firmę Danone. Meta rajdu miała miejsce pod Stadionem Miejskim w Tychach gdzie rowerzyści nie tylko mogli posilić się smacznym żurkiem i zimnym piwem bezalkoholowym ale również wziąć udział w targach czasu wolnego.

Loading...


Loading...

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA