Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2018
  • 26 sierpnia 2018

W Tychach można za darmo wypożyczyć rowery rehabilitacyjne

Fundacja Eco Textil otworzyła w Tychach wypożyczalnię rowerów rehabilitacyjnych. Osoby potrzebujące mają do dyspozycji pięć sztuk trójkołowców, a ich wypożyczenie jest całkowicie bezpłatne.

W Tychach można za darmo wypożyczyć rowery rehabil
W Tychach można za darmo wypożyczyć rowery rehabilitacyjne · fot.


Fundacja Eco Textil jako jedyna w Polsce całkowicie bezpłatnie przekazuje rowery rehabilitacyjne. - Zapotrzebowanie na taki sprzęt okazało się być tak wielkie, że realizacja programu Rower dla Niepełnosprawnego od blisko pięciu lat jest najważniejszą częścią naszej działalności - informuje Fundacja.

Rowery rehabilitacyjne mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Doskonale nadają się zarówno do rehabilitacji, jak i aktywnego wypoczynku.

W Tychach partnerem programu został Klub Sportowy "Czułowianka". To właśnie tu znajduje się wypożyczalnia, w której na podstawie dowodu osobistego można odebrać rower. Wcześniej należy jednak zadzwonić pod numer: 570-911-970 i ustalić termin wypożyczenia roweru.

Wypożyczalnia TychyFundacja Eco Textil „od Was dla Was” powstała w 2012 roku. Celem jej działalności jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym, w szczególności dzieciom i młodzieży na terenie całej Polski. Fundacja wspiera również placówki specjalne oraz organizacje społeczne o podobnym profilu działania.

BM / tychy.info, źródło: Fundacja Eco Textil

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.