Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2018

Miejsca postojowe i oświetlenie przy De Gaulle'a i Filaretów

Z początkiem sierpnia Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach podpisał z Przedsiębiorstwem Budowlano-Drogowym Drokan-1 dwie umowy opiewające łącznie na 1,3 miliona zł. Dotyczą one robót drogowych przy ul. De Gaulle'a oraz przy ul. Filaretów.

Zdecydowanie większą inwestycją jest ta przy ul. de Gaulle'a, a jej koszt to około milion złotych. Zgodnie z założonym planem przebudowa będzie realizowana w dwóch etapach. W pierwszym stadium inwestycji wykonanych zostanie 27 miejsc postojowych o nawierzchni brukowej, prostopadłych do jezdni oraz 14 miejsc na wydzielonym parkingu przy przychodni Hipokrates (wraz ze zjazdem z ul. Grunwaldzkiej). W ramach zadania zostaną wykonane również dojścia piesze do parkingów, schody terenowe, odwodnienie i przebudowa oświetlenia.

W drugim etapie powstać ma kolejnych 18 miejsc postojowych, prostopadłych do jezdni, która zostanie poszerzona do szerokości 5 metrów. Sama jezdnia, odwodniona i z nowym oświetleniem, otrzyma też nową nawierzchnię - w miejscu starego asfaltu pojawi się kostka brukowa.

Termin zakończenia inwestycji na ul. de Gaulle'a został wyznaczony na listopad tego roku. Roboty drogowe będą prowadzone tak, by zminimalizować utrudnienia w ruchu. Przez cały czas trwania prac zostaną zapewnione przejścia dla pieszych i dojścia do mieszkań.

Druga inwestycja realizowana będzie przy ul. Filaretów, w rejonie Zespołu Szkół Specjalnych nr 8. Zakres prac obejmuje wykonanie zatoki na 19 miejsc postojowych prostopadłych do jezdni i jednego równoległego do drogi. Parking będzie miał nawierzchnię brukową.

Przy okazji wyremontowany zostanie także fragment chodnika wzdłuż powstających miejsc postojowych, przebudowane zostanie także oświetlenie.

W przypadku ul. Filaretów prace mają zakończyć się wcześniej, bo do końca października tego roku.

BM / tychy.info, źródło: MZUiM Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.