Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2018

Tyscy policjanci zabezpieczali przejazd rowerzystów

Tyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zabezpieczali przejazd rowerów zorganizowany w ramach "Niedzieli Rowerowej w Tychach". Spotkanie w plenerze było dla policjantów idealną okazją do promowania wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego bezpiecznych zachowań na drodze.

policja, rowerzyści
Tyscy policjanci zabezpieczali przejazd rowerzystów · fot.


W minioną niedzielę w Tychach odbył się przejazd rowerowy w ramach "Niedzieli Rowerowej w Tychach". Rowerzyści ruszyli spod Urzędu Miasta ulicami miasta wprost na plac Baczyńskiego, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Miasteczko rowerowe, Rowerowa Akademia Juniora, serwis rowerowy oraz konkursy z nagrodami. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli uczestnikom o założeniach ogólnopolskiej akcji "Jednośladem Bezpiecznie do Celu".

Rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego to oznacza, że nie są chronieni osobistymi środkami technicznymi, takimi jak poduszka powietrzna czy pasy bezpieczeństwa, a w kontakcie z samochodem, przy dużej prędkości, doznają poważnych obrażeń albo nawet ponoszą śmierć.

W trosce o własne bezpieczeństwo rowerzyści powinni pamiętać, że podczas przejeżdżania przez jezdnię po wyznaczonym przejeździe obowiązani są stosować zasadę szczególnej ostrożności. Przede wszystkim zmniejszyć prędkość, aby kierowca samochodu, zwłaszcza skręcającego w drogę poprzeczną, miał szansę dostrzec rowerzystę z wyprzedzeniem i odpowiednio zareagować.

ab / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.