Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2018

Oddaj krew i odbierz bilet na mecz! GKS Tychy wspiera RCKiK

Do oddawania krwi zachęca sam Cristiano Ronaldo. Teraz do promowania krwiodawstwa włączył się GKS Tychy. 8 sierpnia na Stadionie Miejskim doszło do podpisania umowy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. W centrum jest zarejestrowanych około 55 tysięcy osób. Rocznie placówka pobiera 50 000 litrów krwi i zaopatruje w nią 120 szpitali i klinik w województwie śląskim.- Współpracowaliśmy już w poprzednich sezonach i wspólnym wysiłkiem udało nam się pomóc w zebraniu kilkuset litrów krwi. Wielu z naszych kibiców jest regularnymi krwiodawcami. Chcemy zachęcić również inne osoby do oddawania krwi oraz podziękować tym, którzy regularnie to robią. Zaproszenie na mecz na pewno będzie miłym upominkiem - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Zasady akcji są bardzo proste. Każdy kto odda krew, otrzyma zaproszenie na najbliższy mecz GKS Tychy rozgrywany na Stadionie Miejskim. Pierwsza okazja do zdobycia wejściówki już w tym tygodniu. Wystarczy tylko przyjść w piątek do autobusu z poborem krwi i ją oddać.

Oddaj krew i odbierz bilet na mecz! GKS Tychy wspi
Oddaj krew i odbierz bilet na mecz! GKS Tychy wspiera RCKiK · fot.


- Dziennie wydajemy 200- 250 litrów tego cennego leku i aby krwi nie zabrakło codziennie powinno zgłosić się do jej oddania ok. 500 osób. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości. W wielu przypadkach jedynym ratunkiem zagrożonego życia. Jesteśmy wdzięczni GKS Tychy za pomoc i włączenie się w propagowanie szlachetnej idei honorowego oddawania krwi - dodaje Stanisław Dyląg, dyrektor RCKiK w Katowicach.

Szczególnie w okresie wakacyjnym krew jest produktem deficytowym. W tym czasie często dochodzi do wypadków, a wielu dawców jest na urlopach. W województwie śląskim największą grupę krwiodawców stanowią ludzie młodzi w wieku od 18-30 lat. Statystyki pokazują jednak, że wzrasta liczba osób oddających krew. Co bardzo ważne robimy to systematycznie i wielokrotnie.

tychy,ambulans,akcja,krwiodawstwo,krew,bramasłońca,silesia,slask,slaskie,lovesilesia,fotodnia,ins
Akcja krwiodawstwa na parkingu przy Auchan


- Prowadząc działalność przez 70 lat , pobraliśmy ponad 3 mln litrów krwi od ponad 5 milionów krwiodawców. W 2017 roku zorganizowaliśmy prawie 2 000 ekip wyjazdowych ambulansów w terenie. Pracujemy 7 dni w tygodniu, nasze ekipy wyjazdowe uczestniczą w wielu wydarzeniach na terenie Śląska. Naszymi ambulansami docieramy do odległych zakątków naszego regionu. Ponadto krew pobieramy w 10 Oddziałach Terenowych oraz siedzibie Centrum Krwiodawstwa w Katowicach - zaznacza Stanisław Dyląg, dyrektor RCKiK w Katowicach.

W Tychach krew można oddawać w każdą środę i piątek w godzinach 9.00-16.30. Autobus parkuje przed Centrum Handlowym „Auchan". Zaproszenie otrzymane w autobusie wystarczy wymienić w kasach Stadionu Miejskiego.

Oddaj krew i odbierz bilet na mecz! GKS Tychy wspi
Oddaj krew i odbierz bilet na mecz! GKS Tychy wspiera RCKiK · fot.

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA