Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2018

Marzysz, by prowadzić autobus? Zgłoś swoją kandydaturę w PKM!

Co zrobić, by jeździć nowym, wielkim, naszpikowanym elektroniką mercedesem? Co zrobić, by mieć wóz za milion złotych? Co zrobić, by dbać o środowisko naturalne? Odpowiedź na te pytania jest jedna - aplikować na stanowisko kierowcy w PKM Tychy.

W związku z rozwojem systemu transportu publicznego w Tychach i modernizacją zajezdni, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach poszukuje od zaraz blisko 30 pracowników na stanowisko pracy kierowcy autobusu miejskiego.

- Praca czeka nie tylko na panów, mile widziane są również panie. Do głównych obowiązków kierowców należy bezpieczny przewóz pasażerów na liniach komunikacyjnych spółki nowoczesnym i ekologicznym taborem oraz informowanie dyspozytora o wystąpieniu utrudnień na trasie - mówi Michał Kasperczyk, rzecznik prasowy PKM Tychy.

PKM oferuje stabilne zatrudnienie, umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy, możliwość robienia nadgodzin, świadczenia socjalne oraz odzież służbową. Od zainteresowanych kandydatów wymagane jest posiadanie prawo jazdy w kategorii D oraz świadectwo kwalifikacji.

- Zachęcamy również do zgłaszania się chętnych pasjonatów komunikacji, którzy nie posiadają uprawnień. Spółka w najbliższym czasie planuje współpracę umożliwiającą zdobycie uprawnień przez osoby, które czują, że sprawdzą się jako kierowca autobusu jednocześnie gwarantując stabilne zatrudnienie - informuje rzecznik PKM Tychy.

- O tym, że praca jest ciekawa i wcale nie jest monotonna świadczy pęd życia, każdy dzień jest inny, każdy kurs nawet na tej samej linii oraz zmieniający się pasażerowie czy sytuacje na drogach. Kierowca autobusu może obserwować życie miasta od świtu do późnej nocy, widzi jak ludzie rano się budzą i pędzą do pracy oraz jak z niej wracają by położyć się i odpocząć. Podziwia piękno przyrody i zmieniających się pór roku w mieście - dodaje Michał Kasperczyk, który również prowadzi autobusy.

W Tychach mamy coraz nowocześniejszy ekologiczny tabor, więcej kursów i lepsze zarządzanie ruchem przy użyciu inteligentnych systemów. Ale to tylko jedna strona komunikacji publicznej. Druga to brak kierowców, by wykonywać zaplanowane kursy. Bez tego nie można mówić o dalszym rozwoju komunikacji miejskiej. Nie jest to problem tylko Tychów, w całym kraju według szacunków Związku Miast Polski w całym kraju brakuje nawet 100 tys. zawodowych kierowców.

Aby spełnić marzenie i zostać kierowcą autobusu można aplikować składając: (CV i list motywacyjny) w sekretariacie spółki, ul. Towarowa 1 bądź drogą elektroniczną: sekretariat@pkmtychy.pl.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA