Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2018

[ZDJĘCIA] Nie zostawiaj dziecka w samochodzie! Akcja profilaktyczna

Tyscy policjanci wraz ze strażakami, strażnikami miejskimi oraz portalem internetowym 112 Tychy prowadzili działania profilaktyczne pn. "Nie zostawiaj dziecka w samochodzie!". Podczas działań przeprowadzona została symulacja ratowania dziecka zamkniętego w samochodzie podczas upałów. Przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwić społeczeństwo na to, by nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę dzieci i zwierząt.

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie! Akcja profilaktyczna w Tychach - 08.2018 · fot.


Na parkingu jednego ze sklepów przy al. Bielskiej w Tychach przeprowadzono działania profilaktyczne pn. "Nie zostawiaj dziecka w samochodzie!". Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez tyskich policjantów, strażaków, strażników miejskich oraz portal internetowy 112Tychy. Podczas działań przeprowadzona została akcja ratownicza wobec pozostawionego dziecka w samochodzie podczas upałów.

- Gdyby każdy się zastanowił ile razy zdarzyło mu się zostawić swoje pociechy w samochodzie i powiedzieć "Zaraz wracam"? Nie każdy jednak ZARAZ wraca lub ma świadomość, że naraża w ten sposób dzieci i zwierzęta na utratę zdrowia, a nawet życia. Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Wysoka temperatura prowadzi do drastycznego nagrzania się wnętrza samochodu, co stanowi śmiertelne zagrożenie. Działania miały na celu uświadomienie społeczeństwa o zagrożeniach związanych z tego typu sytuacjami - informują policjanci.

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie! Akcja profilaktyczna w Tychach - 08.2018
Nie zostawiaj dziecka w samochodzie! Akcja profilaktyczna w Tychach - 08.2018 · fot.


Policjanci apelowali, by nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę dzieci i zwierząt. Każdy chętny mógł spróbować zareagować i uratować dziecko podczas symulacji poprzez wybicie szyby w samochodzie. Założeniem działań było także zwrócenie uwagi na obojętność i brak reakcji ze strony innych osób. To właśnie dzięki szybkiej interwencji drugiego człowieka, w razie zagrożenia, osoba poszkodowana ma szanse przeżyć.

Spotkanie z mieszkańcami było znakomitą okazją do propagowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze. Uczestnicy przedsięwzięcia otrzymywali opaski odblaskowe, a zarówno dzieci jak i seniorzy mogli porozmawiać z policjantami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć radiowóz co było dla nich dużą atrakcją.

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie! Akcja profila

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA