Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2018

Kolorowanki dla dzieci i etui chroniące karty płatnicze trafią do tyszan

Wsparcie finansowe tyskiego magistratu to nie tylko nowe radiowozy czy dodatkowe służby patrolowe mundurowych z tyskiej komendy ale także materiały profilaktyczne dla mieszkańców miasta. Policjanci odebrali ponad pół tysiąca kolorowanek oraz tysiąc etui chroniących karty płatnicze przed nieautoryzowanym odczytem danych. Przedmioty będą wykorzystywane podczas działań profilaktycznych i trafią do mieszkańców miasta.

Kolorowanki dla dzieci i etui chroniące karty płatnicze trafią do tyszan - 08.2018 · fot.


Dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Tychy policjanci opracowali materiały profilaktyczne, które będą wykorzystywane podczas spotkań zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi.

Kolorowanka dla najmłodszych sprawdzi się jako połączenie przyjemnego z pożytecznym. Obrazki ilustrują zarówno zagrożenia, z jakimi dzieci mogą się spotkać, jak i właściwe postawy podczas zabaw oraz poruszania się po drodze. Na okładce kolorowanki zostały zamieszczone prace namalowane przez dzieci biorące udział w międzyszkolnym konkursie pn. „Bezpieczne wakacje w Tychach”. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Tychach.

Kolorowanki dla dzieci i etui chroniące karty płatnicze trafią do tyszan - 08.2018
Kolorowanki dla dzieci i etui chroniące karty płatnicze trafią do tyszan - 08.2018 · fot.


Dla użytkowników kart płatniczych policjanci przewidzieli specjalne etui. Wystarczy umieścić kartę w ochronnym etui, żeby zablokować emisję sygnału i tym samym uniemożliwić nieautoryzowany odczyt danych z karty. Poufne dane będą zabezpieczone przed zdalnym skanowaniem.

Etui będą przekazywane mieszkańcom na zorganizowanych spotkaniach profilaktycznych. Adresatami będą m.in. seniorzy, którzy są szczególnie narażeni na przestępcze działanie oszustów.

Z całą pewnością tego rodzaju inwestycje stanowią duże wparcie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA