Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 lipca 2018
  • 31 lipca 2018

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Cienistej

W poniedziałek, 30 lipca około godziny 15.45 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku wielorodzinnego przy ulicy Cienistej w Tychach. Ze zgłoszenia wynikało, że kilka chwil wcześniej w dach miał uderzyć piorun. Na miejsce zadysponowano zastępy JRG Tychy, patrole policji, straży miejskiej oraz ZRM.

Pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Cienistej - 30.07.2018 · fot.


Pożar objął swoim zasięgiem powierzchnie dachu oraz zaadaptowane poddasze. Z budynku ewakuowanych zostało łącznie 45 osób (30 osób opuściło budynek jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych). Celem ugaszenia ognia podane zostały prądy wody z drabiny mechanicznej, podnośnika hydraulicznego oraz z klatki schodowej. Ze względu na bardzo duże zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego. Dodatkowo zmuszeni byli przy użyciu specjalnych rolek usunąć zaparkowane przed budynkiem pojazdy.

Na czas działań ratowniczo-gaśniczych ruch na ulicy Cienistej na odcinku od al. Bielskiej do ulicy Cichej został wstrzymany, a dodatkowo została wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Bielskiej z al. Niepodległości i ulicą Cienistą - policja prowadziła ręczną regulację ruchem.Na miejsce pożaru wezwane zostały dodatkowo pogotowie gazowe i energetyczne. Po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia przyjechał Komendant Miejski PSP Tychy, st. bryg. Piotr Szojda oraz grupa operacyjna z KW PSP Katowice. W trakcie działań przybyli również przedstawiciele administracji budynku, zarządzania kryzysowego UM Tychy oraz MOPS-u. W wyniku pożaru trzy osoby trafiły pod opiekę ratowników medycznych - poza karetkami systemowymi z WPR Katowice, na miejscu działali również ratownicy ze Szpitala Miejskiego. Jedna z osób poszkodowanych trafiła do szpitala na dokładniejsze badania. Około godziny 17 pożar został opanowany.

Rodzina, która straciła dach nad głową znalazła schronienie u najbliższych. W rejon budynku został podstawiony bus tyskiego PKM-u dla pozostałych mieszkańców. Lokatorzy mieszkań, nad którymi doszło do pożaru, oczekują na decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego czy będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Do późnych godzin wieczornych trwały prace rozbiórkowe i porządkowe. Dach budynku w miejscu gdzie doszło do pożaru został przykryty specjalną folią. O godzinie 23.21 działania na miejscu zostały zakończone i zastępy wróciły do koszar.Miejsce zdarzenia

BM, sid / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA