Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 lipca 2018
  • 6 sierpnia 2018

[ZDJĘCIA] Z aparatem przez Rynek, dworzec, tężnię i Park Wodny

Jeździć po Tychach autobusem, bez biletu, ale z aparatem fotograficznym i statywem, robić wieczorne i nocne zdjęcia w różnych miejscach miasta, w których zatrzymuje się autobus. Tak wyglądał III Tyski Nightspotting, czyli nocny spacer fotograficzny.

III Tyski Nightspotting - 04.08.2018 · fot.


- Dziękuję za wspólny spacer i przejażdżkę. Rodowita Katowiczanka lubi Tychy coraz bardziej! - skomentowała uczestniczka spaceru na Facebooku. Około 40 osób, nie tylko tyszan, zdecydowało się na takie dość nietypowe spędzenie sobotniego (4 sierpnia) wieczoru, na imprezie organizowanej przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy i PKM Tychy.

Specjalny autobus, kierowany przez Michała Kasperczyka, rozpoczął trasę na tyskim Rynku i dotarł między innymi do dworca autobusowego przy dworcu PKP, tężni w parku południowym, Parku Wodnego Tychy i przystanku kolejowego Tychy Zachodnie, gdzie złapano w kadrze ostatni wieczorny pociąg na Tychy Lodowisko.

III Tyski Nightspotting - 04.08.2018
III Tyski Nightspotting - 04.08.2018 · fot.


Tyskie Towarzystwo Fotograficzne umożliwia konfrontację zdjęć ze spacerowymi dokonaniami innych autorów, zachęcając do przemyślanej selekcji wykonanego materiału i jego publicznej prezentacji. Każdy uczestnik spacerów będzie mógł, do połowy września, zgłosić swoje zdjęcia do slide show i wystawy „pospacerowej” w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (pokaz i wernisaż zaplanowane są na 18 października). Wystawie towarzyszyć będzie drukowany katalog z najlepszymi zdjęciami.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Portal tychy.info objął patronat nad wydarzeniem. Honorowy patronat nad Nightspottingiem: Michał Kasperczyk - radny Miasta Tychy.

III Tyski Nightspotting - 04.08.2018
III Tyski Nightspotting - 04.08.2018 · fot.


Kolejny spacer fotograficzny po Tychach już 8 września, uczestnicy spotkają się przy Rondzie Cassino i przejdą trasę „Od ronda do ronda”. Na początku października planowany jest spacer po Bieruniu, w ramach 11. edycji Scott Kelby's Worldwide Photowalk.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA