Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 lipca 2018
  • 31 lipca 2018

[ZDJĘCIA] Kropidło w dłoń. Święto św. Krzysztofa za nami

W ostatnią niedzielę lipca w centrum Tychów tradycyjnie rozbrzmiały klaksony samochodów. W kościele św. Krzysztofa miał miejsce odpust parafialny, a pojazdy po raz 25. zostały w tym roku poświęcone przez biskupa nominata Archidiecezji Katowickiej ks. Grzegorza Olszowskiego.

Święto św. Krzysztofa w Tychach - 29.07.2018 · fot.


Jak co roku, było odświętnie, kolorowo i radośnie. Wierni Parafii św. Krzysztofa i kierowcy, którzy zjeżdżają do Tychów z całego województwa i części Małopolski, po raz 25. mieli okazję oddać się w opiekę świętego i poświęcić swoje pojazdy. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz miasta, w tym prezydent Tychów, Andrzej Dziuba i Maciej Gramatyka, przewodniczący Rady Miasta Tychy. Nabożeństwo koncelebrował emerytowany ks. Abp Damian Zimoń, który jest honorowym obywatelem naszego miasta.
Poświęceniu pojazdów przewodniczył nominowany na biskupa pomocniczego Archidiecezji Katowickiej, ks. Grzegorz Olszowski.

Przed kościołem odmówiona została krótka modlitwa i oficjalne poświęcenie nowego quada należącego do PSP. Biskup wsiadł do specjalnie przygotowanego BMW i przy dźwiękach klaksonów pobłogosławił samochody i motocykle ustawione wzdłuż ulicy Wyszyńskiego i Edukacji.

Parafianie tłumnie uczestniczyli w odpuście - i tym razem nie ominęły nas kolejki do ulubionych stoisk z tradycyjnymi makronami, a dzieciaki szalały wśród zabawek.

BM, joa / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA