tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 lipca 2018

Pierwszy milion klientów zrobił już zakupy w Gemini Park Tychy

Pierwszy milion klientów zrobił już zakupy w Gemini Park Tychy. Potrzeba było na to zaledwie trzech miesięcy!

strefy relaksu w Gemini Park Tychy
fot.


W zaledwie trzy i pół miesiąca od otwarcia Gemini Park Tychy do końca czerwca zakupy w galerii zrobiło już ponad 1,3 miliona osób.

- Galeria została bardzo dobrze przyjęta na lokalnym i regionalnym rynku. Obserwujemy dziś stabilny wzrost odwiedzin, zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i dziennym. Dla wielu tyszan staliśmy się już galerią pierwszego wyboru. Przyciągamy także coraz więcej klientów z miast ościennych, także tych, gdzie jest duże nasycenie powierzchnią handlową - komentuje Anna Malcharek, dyrektor zarządzająca Gemini Holding.

Co przyciąga do Gemini Park? Zdaniem dyrekcji obiektu, przede wszystkim kompaktowa i rodzinna oferta, z jaką centrum handlowe debiutowało na rynku. Ta została tak skomponowana, aby być konkurencyjna np. dla oferty galerii z Katowic, ale też spełniać różne oczekiwania, jakie wobec obiektu ma rodzinny klient na lokalnym rynku.

- Zależało nam na stworzeniu galerii „podręcznej”, w której można w łatwy sposób zrobić wszystkie niezbędne dla domu zakupy - począwszy od markowych ubrań, biżuterii i butów, poprzez wyposażenie wnętrz i kosmetyki, a na zakupach spożywczych skończywszy - mówi Anna Malcharek. - Dlatego do współpracy zaprosiliśmy zarówno duże polskie i zagraniczne sieci odzieżowe, (Grupa LPP, H&M,TK Maxx), jak i dyskonty np. Pepco czy KiK. Dając tym samym rynkowi ofertę zróżnicowaną i dopasowaną do różnych portfeli. Jednocześnie jednak zapewniliśmy klientowi niezbędne usługi, które dzięki galerii trafiły pod jeden dach - dodaje.

Otwarcie Gemini Park Tychy - 21.03.2018
Otwarcie Gemini Park Tychy - 21.03.2018 · fot.


Już dziś ponad 45% oferty galerii zajmuje szeroko rozumiana moda - sklepy z ubraniami i butami, jubilerzy. Co trzeci lokal w galerii zajmuje dziś polska lub zagraniczna marka odzieżowa. 21% zajmują usługi, a blisko 9% sklepy z kosmetykami i drogerie. Blisko 7% przypada na ofertę wyposażenie wnętrz, a pozostałe segmenty wypełnia m.in. kultura i rozrywka, elektronika, oferta spożywcza i restauracje.

W ofercie Gemini Park można dziś znaleźć sklepy m.in. H&M, TK Maxx, Reserved, House, Cropp, Vistula, Diverse, Medicine, Mohito, Sinsay, CCC, Deichmann, Wittchen, Ryłko, Ochnik, Home&Deco, Homla, Jysk, Komfort, Home&You, 4F, 50Style, Martes Sport, RTV Euro AGD, Douglas, Hebe, Empik, Yves Rocher, Inglot, Apart, Swiss czy Yes. Operatorem spożywczym galerii jest Piotr i Paweł.

Ale zdaniem dyrekcji powód popularności jest jeszcze jeden. - Gemini Park swoją bogatą ofertą liczącą blisko 130 sklepów zapełnił wieloletnią lukę na lokalnym rynku. Miasto, pomimo tego, że jest jednym z najbogatszych na Śląsku, przez lata nie miało swoje własnej, tak dużej galerii handlowej. Jej pojawienie się zatrzymało klienta w mieście i skłoniło do zakupów po sąsiedzku - przekonuje.

strefy relaksu w Gemini Park Tychy
fot.


Nie bez znaczenia dla popularności galerii są także udogodnienia, jakie Gemini Park zastosował u siebie. Centrum handlowe posiada dziś najnowocześniejszy w regionie food court, mogący pomieścić blisko 600 gości i obsługujący ofertę kawiarniano-gastronomiczną liczącą sobie 10 lokali (m.in. McDonald’s, KFC, Companieros, Thai Express, Grycan).

Centrum handlowe także mocno zainwestowało w relaks. W galerii znaleźć można aż 11 stref wypoczynkowych, a także liczne udogodnienia dla coworkerów, np. bezpłatne wi-fi i stoliki prądowe. Parkowanie w galerii ułatwia 1100 bezpłatnym miejsc postojowych na „oddychającym” parkingu. Magnesem są także wydarzenia w galerii, m.in. interaktywne wystawy czy bezpłatne warsztaty dla dzieci.

- Staramy się być miejscem, w którym mieszkańcy Tychów i okolic nie tylko robią zakupy, ale także miejscem, w którym chętnie spędzają czas wolny z rodziną i przyjaciółmi lub wręcz przeciwnie - spotykają się w celach biznesowych. Temu ostatniemu sprzyja nie tylko nasza strefa spotkań, ale także położenie galerii przy newralgicznej trasie łączącej Śląsk z Podbeskidziem - mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Otwarcie Gemini Park Tychy - 21.03.2018
Otwarcie Gemini Park Tychy - 21.03.2018 · fot.


Ten ostatni aspekt również rzutuje pozytywnie dziś na footfall galerii. Galeria oprócz mieszkańców Tychów przyciąga dziś coraz więcej przejezdnych poruszających się wzdłuż trasy DK1. Obiekt zyskuje także wśród mieszkańców miast ościennych, zwłaszcza południowych dzielnic Katowic, ale też Mikołowa, Bierunia, Pszczyny, Oświęcimia czy Lędzin.

- Mieszkańcy Tychów nie mają problemów z dojazdem do obiektu. Ten leży zaledwie 3,5 km od centrum miasta. Tego problemu nie mają także przejezdni, traktujący Gemini Park jako punkt przystankowy np. w drodze na wakacje w góry lub podróżując z południa na północ Polski. Dziś w strefie zasięgu galerii mieszka ponad 1,5 miliona osób, przy czym aż 71 tys. ma do niej mniej niż 10 minut - mówi Misztalewski.

BM / tychy.info, źródło: Gemini Park Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.