Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 czerwca 2018
  • 29 czerwca 2018

Prawym pasem od węzła Wartogłowiec do ul. Kościelnej

Już od piątku, 29 czerwca, na modernizowanej drodze krajowej nr 44 w Tychach zostanie wprowadzona kolejna zmiana organizacji ruchu, która dotyczyć będzie odcinka od ul. Długiej do ul. Kościelnej. Zmiana nie powinna znacząco wpłynąć na ruch samochodowy i pieszy, bowiem obowiązujące obecnie w tym miejscu zawężenie jezdni, przeniesie się z prawego pasa ruchu na lewy.

Dotychczas na odcinku trasy DK 44 od ul. Długiej do Kościelnej obowiązywało zawężenie prawego pasa jezdni dla kierunku do Oświęcimia. Tam prowadzone było poszerzenie jezdni, ułożono też m.in. tymczasową nawierzchnię. Te prace zostały już zrealizowane, a wykonawca rozpocznie budowę drogi po przeciwnej stronie. Od piątku, 29 czerwca zawężony zostanie lewy pas jezdni (kierunek Mikołów), a kierowcy pojadą po poszerzonym odcinku.

To oznacza, że na prawie całym przeszło półtorakilometrowym fragmencie DK 44 - pomiędzy węzłem Wartogłowiec a ul Kościelną - ruch odbywać się będzie prawym pasem jezdni w kierunku Oświęcimia. Wyjątek stanowi blisko 100-metrowy odcinek pomiędzy ul. Długą a przystankiem autobusowym, gdzie funkcjonuje tymczasowy baypass. W tym rejonie trwa bowiem budowa pierwszego przejścia podziemnego dla pieszych.

- Przypominamy, że w dalszym ciągu zamknięty jest przeszło kilometrowy odcinek ul. Turyńskiej od wysokości przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA do skrzyżowania DK 44 z ul. Kościelną i Główną.
Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z realizacją inwestycji
- informują pracownicy MZUiM.

BM / tychy.info, źródło: MZUiM Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.