tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 czerwca 2018
  • 9 lipca 2018

Zrobili milion kroków dla Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach

Troje przyjaciół Grażyna, Beata i Tomek w ciągu 21 dni pokonało Główny Szlak Beskidzki o długości 500 km. Wszystko po to, by zebrać środki na zakup pompy morfinowej dla podopiecznych Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach. Aparat taki umożliwia utrzymanie stałego stężenia leków przeciwbólowych bez konieczności częstych iniekcji, czyli najprościej pisząc, pozwala pacjentowi zwalczyć ból, co przekłada się na komfort życia pacjenta.

Zrobią milion kroków dla Hospicjum im. św. Kalikst
Zrobią milion kroków dla Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach · fot.


- Dla nas to spełnienie marzeń i najdłuższy dystans życia - prawie jak zdobycie Świętego Grala. Podejmujemy to niełatwe wyzwanie nie tylko dla własnej satysfakcji, ale również dla szczytnego celu - informują Grażyna, Beata i Tomek na stronie Milion kroków dla Hospicjum. - Przejście GSB dedykujemy Społecznemu Stowarzyszeniu Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach. Poprzez swoją codzienną relację z wyprawy chcemy zachęcać do finansowego wpierania hospicjum - dodają.

Główny Szlak Beskidzki to najdłuższy z górskich szlaków w Polsce - około 500 km, czyli prawie 1000000 kroków do pokonania. Zaprojektowany został ponad 100 lat temu przez Kazimierza Sosnowskiego. Szlak rozpoczyna się w Ustroniu w Beskidzie Śląskim, a kończy w Wołosatem w Bieszczadach i biegnie przez dziesięć pasm górskich.

- Po 21 dniach przemierzania Głównego Szlaku Beskidzkiego wędrowcy dotknęli czerwonej kropki symbolizującej koniec szlaku - napisali w niedzielę na stronie Milion kroków dla Hospicjum

Loading...


W tym roku tyskie hospicjum świętuje 25-lecie swojej działalności. Od 25 lat zespół medyczny prowadzi wizyty domowe służąc pacjentom w terminalnym okresie choroby nowotworowej. Pracownicy medyczni wraz z wolontariuszami wspólnymi siłami, poprzez zwalczanie bólu, pielęgnację oraz towarzyszenie choremu i wspieranie jego rodziny, pomagają w godnym i pełnych przeżyciu ostatniego okresu choroby. Stale w opiece domowej przebywa średnio 35 pacjentów.

Od zeszłego roku funkcjonuje również oddział stacjonarny przeznaczony dla 16 pacjentów mieszczący się w Domu Hospicyjnym przy ul. Żorskiej 17. Najbardziej potrzebujący pacjenci znajdują tam całodobową opiekę medyczną.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.