tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 czerwca 2018

Od 8 czerwca kolejna zmiana organizacji ruchu na DK-44

W piątek, 8 czerwca na modernizowanej drodze DK-44 w Tychach wprowadzona została zmiana organizacji ruchu. Dotyczy ona blisko 800-metrowego odcinka pomiędzy węzłem Wartogłowiec a skrzyżowaniem z ul. Długą. Zmiana nie powinna znacząco wpłynąć na ruch samochodowy i pieszy, bowiem obowiązujące obecnie w tym rejonie zawężenie jezdni, przeniesie się z prawego pasa ruchu na lewy.

remont dk 44
fot.


Dotychczas na odcinku trasy DK-44 od węzła Wartogłowiec do ul. Długiej obowiązywało zawężenie prawego pasa jezdni dla kierunku do Oświęcimia. Tam trwało poszerzanie jezdni. Ten zakres został już wykonany, a na poszerzonym fragmencie ułożono tymczasowy asfalt. Od 8 czerwca właśnie tą stroną drogi odbywać się będzie ruch. Jednocześnie wykonawca inwestycji przystąpi do prac na przeciwnym, lewym pasie (kierunek Mikołów), gdzie będzie obowiązywało zawężenie. To pozwoli rozpocząć budowę docelowego układu drogowego na tym 800-metrowym fragmencie krajowych "czwórek". Powstanie rów przydrożny, chodnik, a na jezdni ułożony zostanie nowy asfalt.

BM / tychy.info, źródło: MZUiM Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.