tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 czerwca 2018
  • 12 czerwca 2018

Master da drugie życie przedmiotom, których nie potrzebujesz

MASTER-Odpady i Energia Sp. z o.o. przygotowuje się do uruchomienia w Tychach „Punktu drugiego życia produktu”. Będzie tam można zostawić różne przedmioty zdatne do użytku, których chcemy się pozbyć. To sposób na zmniejszenie ilości odpadów trafiających i przetwarzanych w Masterze.

Dzięki uruchomieniu „Punktu drugiego życia produktu” firma Master-Odpady i Energia Sp. z o.o. wprowadza w życie zasadę gospodarki odpadami w obiegu zamkniętym. W punkcie, którego uruchomienie planuje się w czerwcu tego roku, można będzie zostawić przedmioty nadające się jeszcze do użycia, a których chcemy się pozbyć. Może to być np. nieelektryczny sprzęt gospodarstwa domowego, niezniszczone meble (np. krzesła, stoły, kanapy, fotele), dywany, chodniki. Do punktu będzie można także dostarczyć m.in. sprzęt sportowy, zabawki, rowery, czy sprawną armaturę łazienkową. Jeżeli po wykonaniu remontu w domu zostaną nam materiały budowlane, np. kleje, zaprawy, czy płytki, to też będziemy je mogli zostawić w punkcie.

Zgromadzone w punkcie przedmioty i materiały można będzie zabrać za darmo. W ten sposób otrzymają one „drugie życie”.

Tworzenie punktu to także działanie proekologiczne gminy Tychy i spółki Master, bo zmniejszy się w ten sposób ilość odpadów. Daje to także możliwość pomocy osobom potrzebującym.

Master-Odpady i Energia Sp. z o.o. organizuje punkt „drugiego życia produktu” jako jedna z pierwszych w kraju firm zajmującym się zbieraniem i przetwarzaniem odpadów komunalnych. W województwie śląskim jest w tym działaniu absolutnym liderem.

BM / tychy.info, źródło: Master

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.