tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 czerwca 2018

Policjant z Tychów II wicemistrzem Europy w ju-jitsu

St. asp. Andrzej Borowiec, na co dzień funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu tyskiej komendy, sięgnął po brązowy medal na mistrzostwach Europy w ju-jitsu. Policjant reprezentujący klub sportowy „Gwardia Tychy” wystartował w kategorii wiekowej Masters powyżej 85 kg i pomimo kontuzji podjął wyzwanie walki o tytuł mistrzowski.

Policjant z Tychów II wicemistrzem Europy w ju-jit
Policjant z Tychów II wicemistrzem Europy w ju-jitsu · fot.


Mistrzostwa kontynentu w ju-jitsu w kat. seniorów oraz Masters odbyły się w miniony weekend w Gliwicach. St. asp. Andrzej Borowiec w eliminacjach zmierzył się z reprezentantem Niemiec oraz innym Polakiem. Obaj nie byli w stanie stawić oporu naszemu zawodnikowi.

Po dwóch wygranych pojedynkach, Andrzej Borowiec wyszedł z grupy eliminacyjnej z pierwszej pozycji. Dzięki temu dostał się do półfinału, gdzie miał się zmierzyć z reprezentantem Azerbejdżanu. Był to zawodnik doświadczony na wszystkich płaszczyznach i cały pojedynek przebiegał na wyrównanym poziomie. Rywal mocno atakował kolejnymi technikami, które Andrzej Borowiec skutecznie bronił. Niestety podczas jednej z akcji policjant naciągnął mięśnie uda co uniemożliwiło mu dalsze prowadzenie walki. Ryzyko pogłębienia kontuzji nabytej przed zawodami było zbyt wysokie, dlatego wraz z zespołem podjęto decyzję o zakończeniu walki.

Udział w półfinale gwarantował zdobycie brązowego medalu i tym samym st. asp. Andrzej Borowiec został II wicemistrzem Europy otrzymując brązowy medal.

Policjant z Tychów II wicemistrzem Europy w ju-jit
Policjant z Tychów II wicemistrzem Europy w ju-jitsu · fot.


O zawodach i przygotowaniu st.asp. Andrzej Borowiec mówi tak: - Do turnieju mistrzostw Europy przygotowywałem się praktycznie od początku roku. Spośród naszych weteranów startowałem w ju-jitsu najdłużej i jest to dla mnie dyscyplina bardzo bliska sercu. Od stycznia założyłem sobie, że wezmę udział w tym turnieju. Praktycznie od zera rozpocząłem budowę formy, trenując od 6-8 treningów w tygodniu. Przez wiele miesięcy łączyłem po dwa treningi dziennie, co wymagało ode mnie ogromu poświęcenia…

Mundurowy nie wykorzystał w zawodach całego pokładu swoich sił i umiejętności, gdyż podczas treningów doznał kontuzji naderwania mięśnia dwugłowego uda. - Już nie raz miałem ponaciągane mięśnie i wiedziałem, że to nic dobrego. Wtedy zacząłem mieć obawy co do startu... Pani doktor powiedziała, żebym wybił sobie z głowy te zawody - miała oczywiście rację.[..] Takie kontuzje leczy się nawet operacyjnie - zszywając rozerwane mięśnie.

Policjant z Tychów II wicemistrzem Europy w ju-jit
Policjant z Tychów II wicemistrzem Europy w ju-jitsu · fot.


Jednak policjant podjął wyzwanie i wystartował w mistrzostwach. - W blisko 30-letniej karierze nauczyłem się podejmowania trudnych a nawet ryzykownych decyzji - nie poddawania się bez walki, jeśli jest cień szansy na zwycięstwo. Taka natura sportowca - nie zawsze da się to wytłumaczyć. Wyszedłem do walki zmotywowany, wspierany przez kolegów, rodzinę, także kilkoro moich zawodników.[...]

St. asp. Andrzej Borowiec udowodnił, że dzięki sile charakteru, ciężkiej pracy i samozaparciu można osiągnąć sukces. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.