tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 czerwca 2018

Kredyt z ubezpieczeniem mieszkania w banku. Czy to się opłaca?

Artykuł sponsorowany:

Decydując się na kredyt hipoteczny trzeba przedstawić w banku umowę ubezpieczenia mieszkania. To sposób zabezpieczenia kredytu, który pozwala na obniżenie jego kosztów. Nawet jeżeli mieszkanie ulegnie całkowitemu zniszczeniu, wspomniane zabezpieczenie stworzy wówczas zawarta polisa ubezpieczeniowa.

Linkhouse


Ubezpieczenie pod kredyt

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt jest wymogiem stawianym przez banki. Oczywiście, pozwala to nieco obniżyć prowizję czy marżę kredytu. Dzięki temu klient płaci nieco niższe raty, ma nieco mniejsze odsetki, a w efekcie oddaje nieco mniej pieniędzy. Warunek jednak jest taki, że ubezpieczenie musi być wykupowane co roku na całą wartość nieruchomości. Tylko taka polisa jest przez bank uwzględniana.

Czasami jednakże, bank oferuje ubezpieczenie nieruchomości przy udzielnym przez siebie kredycie. Wówczas sprawa wygląda nieco inaczej, ubezpieczenie zaszyte jest w kosztach kredytu, ale takie rozwiązanie powoduje, że suma zawartego ubezpieczenia cały czas równa jest saldu kredytu. Co to oznacza? Wraz z upływającymi latami i wpłacanymi przez kredytobiorcę ratami, zmniejsza się saldo kredytu, a tym samym maleje suma ubezpieczenia, która ostatecznie powoduje, że maleje składka. W efekcie, klient z roku na rok płaci coraz mniej za wykupioną polisę.

Ubezpieczenie mieszkania w banku

Rozwiązanie, które jest proponowane przez bank ma swoje zalety, ale ma również wady. Przed podjęciem ostatecznej decyzji na temat tego, czy kredytobiorca będzie samodzielnie kupował ubezpieczenie, czy woli wykupić w banku, warto porównać ze sobą obydwa rozwiązania, by wybrać te, które jest korzystniejsze.

Każde ubezpieczenie domu (www.ubezpieczeniemieszkania.pl) odznacza się pewnymi cechami, które nieco różnią się między sobą, zależnie od tego, która firma ubezpieczeniowa daną polisę oferuje. Właśnie dlatego tak ważne jest dokonanie dla siebie zestawienia. Tylko ono pozwala w pełni dostrzec wady i zalety danego rozwiązania i na ich podstawie podjąć decyzję.

Ubezpieczenie mieszkania w banku jest przy tym o tyle korzystne, że jego coroczne odnawianie nie leży już po stronie samego kredytobiorcy, tylko bank za nie odpowiada, a poza tym jego suma ubezpieczenia stale maleje, więc opłata za udzieloną ochronę również jest coraz niższa.

Ciekawą ofertą jest w tym zakresie chociażby ubezpieczenie domu i mieszkania w Banku Millenium z www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Oczywiście, nie można zapomnieć o tym, że jest to ubezpieczenie wyłącznie murów i stałych elementów, które nie zapewnia ochrony przedmiotom znajdującym się w mieszkaniu. Takie ubezpieczenie trzeba w tej sytuacji wykupić indywidualnie dla siebie. Nie jest to jednak aż tak duża niedogodność. Ubezpieczenie jest bowiem dzięki temu podzielone i ta część, która stanowi faktyczne zabezpieczenie dla banku pozostaje dla banku, natomiast ta część, która i tak nie zostałaby przez bank wykorzystana, pozostaje w rękach klienta i to on nią samodzielnie zarządza. Takie rozwiązanie pozwala na to, by pogodzić interesy obydwu stron.

Każda decyzja finansowa powinna być starannie przemyślana i w odpowiedni sposób przeanalizowana. Nawet te oferty, które na pierwszy rzut oka wyglądają atrakcyjnie powinno się dokładnie sprawdzić. Szczególnie, jeżeli są to zobowiązania na wiele lat i trzeba pamiętać o tym, że przez wiele lat trzeba się będzie z nich rozliczać.