tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 maja 2018

35-latek uciekał przed policją. Miał amfetaminę i był poszukiwany

Tyscy policjanci zatrzymali w pościgu 35-latka, który uciekał fiatem ulicami miasta. Oprócz tego, że posiadał przy sobie amfetaminę, okazało się, że był poszukiwany. Tyszanin usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających oraz ucieczki przed funkcjonariuszami. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę ulicami miasta odbył się pościg za kierującym fiatem bravo. Policjanci zauważyli podejrzany pojazd, który przemieszczał się po parkingu na ul. Filomatów w Tychach bez włączonych świateł. Na widok radiowozu kierujący fiatem gwałtownie przyśpieszył. Pomimo ciągle wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący kontynuował jazdę lekceważąc sygnały do zatrzymania.

Po pościgu za samochodem, któremu skończyła się możliwość dalszej jazdy w rejonie al. Jana Pawła II, mężczyzna wysiadł i kontynuował ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów. Szybko się okazało co było powodem jego ucieczki. 35-latek posiadał przy sobie ponad 2 gramy amfetaminy oraz był poszukiwany przez dwie jednostki na terenie garnizonu śląskiego.

Policjanci potwierdzili trzeźwość kierującego i pobrali mu krew do badań, celem sprawdzenia czy nie prowadził pod wpływem środków zakazanych. Sprawca usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. O dalszym losie tyszanina zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.