tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2018
  • 16 kwietnia 2018

Czułów zyska rolkostradę... i nie tylko!

Urząd Miasta wciela w życie jeden z najciekawszych projektów IV edycji Budżetu Partycypacyjnego. Już wkrótce skwer na ulicy Tulipanów zmieni się nie do poznania!

Skwer przy ulicy Tulipanów · fot.


Za kilka miesięcy najmłodsi czułowianie będą mieli gdzie bezpiecznie szaleć na rolkach. Magistrat podjął się realizacji niezwykle potrzebnej w tej dzielnicy inicjatywy, zgłoszonej do Budżetu Partycypacyjnego 2018. Pomysł stworzenia skweru osiedlowego przy ul. Tulipanów w celu integracji mieszkańców i zapewnienia mieszkającym na Czułowie dzieciom i młodzieży bezpiecznego miejsca do gier i zabaw został poparty przez dużą część mieszkańców dzielnicy i zwyciężył w swoim okręgu.

- Jestem mieszkanką Czułowa, na którym niewiele jest miejsc do aktywnego spędzania czasu. Mamy piaskownice przy Narcyzów 24 z małym placem zabaw i siłownię plenerową przy ul. Zawilców. Dzieciaki z naszej dzielnicy, w której nie ma chodników jeżdżą na rolkach, hulajnogach po ulicy więc pomyślałam, że fajnie byłoby gdyby takie miejsce w dzielnicy powstało - mówi pomysłodawczyni, Agnieszka Bożek.

Skwer przy ulicy Tulipanów · fot.


Szacunkowy koszt wykonania inwestycji to 204.473 złote. W zakres robót wchodzą budowa asfaltowej bieżni do rekreacji z odcinkami z bezfazowej kostki betonowej (tam, gdzie potrzebny jest łatwy dostęp do trasy wodociągu) o powierzchni 381,3 m2 (długości około 145 metrów), budowa boiska do gry w piłkę o wymiarach 18 x 24 metry z trawy hybrydowej wraz z piłkochwytem.

Z projektu będą mogli korzystać również dorośli, aktywni fizycznie mieszkańcy Czułowa. Magistrat wybuduje w tym miejscu siłownię zewnętrzną o nawierzchni trawiastej z tzw. matami przerostowymi, która zostanie wyposażona w takie urządzenia sportowe jak sztanga, pajacyk, rbitrek, narciarz, twister, wioślarz, jeździec, prostownik nóg, krzesło, motyl rozciągający, biegacz i koła tai chi. Siłownia zyska również strefę przeznaczoną do relaksu - pojawią się stoliki do gry w szachy i warcaby.

Teren zostanie uzupełniony o elementy tzw. małej architektury, czyli łącznie 6 nowych ławek parkowych (cztery przy siłowni, dwie wzdłuż rolkostrady), kosze na śmieci i stojak rowerowy. Odpowiednio skomponowana zostanie także nowa zieleń w tej okolicy. Cały teren będzie ogrodzony wraz z umieszczeniem furtek i bram.

Skwer przy ulicy Tulipanów · fot.


- Projekt został poddany do realizacji i mieszkańcy zagłosowali na niego! Z czego się bardzo cieszę tym bardziej, że prace nad realizacją tego projektu posuwają się w bardzo dobrym tempie. Mam nadzieję, że może początkiem września uda się dopiąć skwer do końca i mieszkańcy Czułowa jeszcze jesienią będą mogli z niego korzystać - cieszy się Agnieszka Bożek.

Faktycznie, miejscy urzędnicy chcą zrealizować projekt jak najszybciej. Termin zgłoszeń w upublicznionym kilka dni temu przetargu mija 25 kwietnia. Wtedy też powinniśmy poznać zwycięzcę konkursu ofert. Wykonawca będzie miał 12 tygodni od chwili podpisania umowy na realizację inwestycji.

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.