tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2018
  • 12 kwietnia 2018

Mieszkaniec Tychów poszukiwany listem gończym został zatrzymany

50-letni mieszkaniec Tychów, za którym 6 kwietnia Prokuratura Rejonowa w Chorzowie wydała list gończy, jest już w rękach chorzowskich policjantów. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek, 12 kwietnia, gdy zgłosił się do prokuratury. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.Do molestowania 12-letniej chorzowianki doszło w grudniu ubiegłego roku. Mężczyzna zwabił dziewczynkę do swojego samochodu pod pretekstem nieznajomości okolicy, a jak twierdził - chciał dotrzeć do miejsca zamieszkania swojej dziewczyny. Pedofil niemal natychmiast po zamknięciu drzwi zaczął się onanizować przy dziecku. Kiedy skończył, dał dziewczynce 50 złotych i zaproponował, by spotkali się kolejny raz. Mama 12-latki zorientowała się, że z jej córką dzieje się coś niedobrego i zgłosiła sprawę na policję. Niestety, doszło do nieprawidłowości w czynnościach mających na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Policjanci próbowali zastawić pułapkę na mężczyznę, jednak spłoszył go oznakowany radiowóz. Do tego dołączyło wiele błędów w postępowaniu.

Obecnie sprawą zajmuje się również katowicka komenda wojewódzka. Na polecenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego wszczęte zostało postępowanie mające ustalić przebieg zdarzeń oraz działania policji w Chorzowie w tej sprawie. Wiadomo, że komendant KMP w Chorzowie wszczął postępowanie dyscyplinarne w stosunku do policjantki z pionu dochodzeniowo-śledczego, która była referentem sprawy.

BM, joa / tychy.info, źródło: KMP Chorzów

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.