tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 marca 2018

9 młodych zawodników trenuje z pierwszym zespołem GKS Tychy

Są młodzi i bardzo ambitni. Jest ich dziewięciu, ale w każdej chwili mogą dołączyć kolejni. W GKS Tychy trwa młodzieżowa ofensywa. Z pierwszym zespołem trenuje m.in. zaledwie 15-letni Jan Biegański, o dwa lata młodszy Szymon Bielusiak czy bracia Jakub i Kacper Piątkowie.

Młodzieżowa ofensywa GKS Tychy · fot.


- To nie jest robione pod publiczkę. W wielu klubach padają zarzuty, że nie obserwuje się młodych, nie stawia na nich. Nie mówię, że ci nasi juniorzy są blisko gry - powiedzmy sobie szczerze, że nie są - ale to najbardziej uzdolnieni chłopcy, których monitorujemy i mamy na uwadze. Z tego, co śledziłem, niewiele jest zespołów, które dawałyby w sparingach tyle minut szans młodym zawodnikom. U nas grało ich dziewięciu, od 1997 do 2002 rocznika - mówi Ryszard Tarasiewicz, trener GKS Tychy.

Kilka dni temu kontrakty z klubem podpisali Jan Biegański i Konrad Pipia. Od kilku miesięcy w drużynie są Nikolas Wróblewski, Paweł Kaczmarczyk i Dawid Rogalski. Przed rundą wiosenną do Soły Oświęcim zostali wypożyczeni zawodnicy, którzy również brali udział w zajęciach z pierwszym zespołem. Mateusz Pańkowski i Piotr Fortuna trafili do Soły Oświęcim, z kolei Oskar Kubik został bramkarzem Ruchu Zdzieszowice.

Młodzieżowa ofensywa GKS Tychy · fot.


- W kadrze mamy kilku nowych, młodych chłopaków, naszych wychowanków. Kilku z nich poszło z kolei na wypożyczenia, mają się ogrywać i pokazywać swoją wartość w niższych ligach. Każde wypożyczenie zakłada możliwość powrotu zawodnika do Tychów już po zakończonym sezonie. 8-9 młodzieżowców przez cały czas uczestniczyło zimą w treningach pierwszej drużyny, grając we wszystkich sparingach. Czyli - są młodzi, są z regionu, a przede wszystkim są nasi - dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Etatowym młodzieżowcem GKS Tychy w rundzie wiosennej jest Damian Nieśmiałowski. Pomocnik w zimowym okienku transferowym wrócił z wypożyczenia. Sztab szkoleniowy nie zamyka drzwi przed kolejnymi utalentowanymi zawodnikami. GKS Tychy w swoich szeregach ma cztery grupy młodzieżowe. W sumie trenuje w nich około 120 zawodników.

Młodzieżowa ofensywa GKS Tychy · fot.


- Mamy zawodników z ogromnym potencjałem w naszych grupach młodzieżowych. Z każdym takim piłkarzem pracujemy indywidualnie. Chodzi głównie o elementy motoryczne, piłkarskie czy mentalne. Oni mają dodatkowe treningi, często z nimi rozmawiamy nie tylko o priorytetach sportowych, ale i życiowych. W dzisiejszych czasach nie jest to oczywiście łatwe i utrzymanie zawodnika na poziomie wysokiej koncentracji i pracy nie jest proste. Oni wiedzą jednak o co grają. Bardzo się cieszymy, że tak wielu młodych zawodników może zadebiutować w pierwszej lidze - zaznacza Piotr Mrozek, koordynator grup młodzieżowych GKS Tychy.

W ubiegłym sezonie w Pro Junior System GKS Tychy uplasował się na drugim miejscu. W bieżących rozgrywkach "Trójkolorowi" zajmują ósmą pozycję.

Młodzieżowa ofensywa GKS Tychy · fot.

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.