tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 marca 2018

Roboty na tyskich drogach przebiegają zgodnie z planem

Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów, mimo okresu zimowego prowadzone przez ten zakład budżetowy inwestycje i remonty są w toku. W przypadku kilku trwa procedura przetargowa.

Zamknięcie ulicy Turyńskiej - 9.01.2018 · fot.


Do zasadniczych prac, których start zaplanowano na okres wiosenny, przygotowuje się wykonawca największej z inwestycji - przebudowy fragmentu DK44 i budowy bezkolizyjnego węzła w rejonie ul. Turyńskiej. Po zamknięciu liczącego ponad kilometr odcinka ul. Turyńskiej i zbudowaniu tymczasowego ronda umożliwiającego objazd placu budowy, wykonawca zakończył już rozbiórkę obiektów oraz wycinkę drzew w miejscu, gdzie stanie nowy węzeł drogowy.

W trakcie realizacji są prace związane z przebudową infrastruktury technicznej - przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej, teletechnicznej i elektrycznej oraz prace przy rozbiórce ogrodzeń. Pełną parą roboty na DK44 ruszą na wiosnę. Do jesieni mają się zakończyć prace przy rozbudowie ul. Obywatelskiej, na odcinku od ul. Mikołowskiej do Browarowej. Po wycięciu drzew kolidujących z zakresem robót drogowych, wykonaniu tymczasowego oświetlenia odcinka od Mikołowskiej do hal chłodniczych i wykonaniu tymczasowego obejścia dla pieszych, w tej chwili trwa przebudowa sieci.

Przebudowa ul. Obywatelskiej
Przebudowa ul. Obywatelskiej · fot.


Końca dobiegły (bądź dobiegają) remonty nawierzchni bitumicznych na ul. Jedności, Cielmickiej, Lokalnej, Strzeleckiej, Tischnera, Murarskiej, Malinowej i Źródlanej. Do kwietnia ma się zakończyć remont chodników i dojść do budynku Zespołu Szkół Muzycznych przy al. Niepodległości, natomiast w toku są procedury przetargowe na przebudowę ul. Targiela, budowę parkingu przy ul. Borowej oraz zatoki autobusowej przy ul. Towarowej.

BM / tychy.info, źródło: Tyski Informator Samorządowy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.