tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 marca 2018
  • 9 marca 2018

W marcu zaczyna obowiązywać zakaz handlu. Zobacz, w które niedziele!

Już w tym miesiącu zacznie obowiązywać nowa ustawa ograniczająca handel w niedzielę. Po raz pierwszy sklepy zgodnie z wolą ustawodawcy zostaną zamknięte w niedzielę 11 marca. Publikujemy kalendarz, który ułatwi planowanie zakupów w 2018 roku.

sklep, market, supermarket
W marcu zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę · fot.


Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Ponadto - jak zapisano w ustawie - w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy tylko do godz. 14.00.

new, ab / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.