tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 lutego 2018
  • 14 lutego 2018

"Bezpieczny pieszy": 71 wykroczeń za przekroczenie prędkości

Wczoraj tyscy policjanci przeprowadzili działania skierowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji, w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, policjanci prowadzili działania profilaktyczne uświadamiając zarówno pieszych jak i kierujących o zagrożeniach związanych z brawurową jazdą w rejonach przejść dla pieszych. Mundurowi rozdawali także opaski odblaskowe zwracając uwagę na to, że w znacznym stopniu poprawiają one widoczność.

Bezpieczny pieszy - 13.02.2018 · fot.


Wczoraj od 6.00 do 22.00 prowadzone były działania policyjne "Bezpieczny pieszy". Tego typu akcje mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Działania są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie względem pieszych w ruchu drogowym. Policjanci ujawnili 71 wykroczeń, z czego zdecydowana większość dotyczyła przekraczania prędkości w rejonach przejść dla pieszych.

Podczas działań policjanci tyskiej drogówki zwracali kierującym szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych. Mundurowi apelowali także o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, rozdając opaski odblaskowe zarówno pieszym jak i kierującym.

- Widoczny pieszy ma większą szansę na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności. Należy pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim jego życia i zdrowia - mówią policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.