tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 lutego 2018
  • 8 lutego 2018

Adam Bielecki Honorowym Obywatelem Miasta Tychy?

Radni klubu Inicjatywa Tyska mają zamiar zwrócić się do prezydenta Andrzeja Dziuby o nadanie honorowego obywatelstwa miasta Tychy himalaiście Adamowi Bieleckiemu - jednemu z bohaterów akcji ratunkowej na Nanga Parbat sprzed kilkunastu dni.

Adam Bielecki
Adam Bielecki otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Miasta Tychy? · fot.


- Jesteśmy dumni, że w zespole bohaterskich ratowników znalazł się urodzony w Tychach Adam Bielecki - alpinista, himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum i Broad Peak, zdobywca K-2 i Makalu, który w 2012 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu - czytamy we wniosku skierowanym do prezydenta Andrzeja Dziuby.

- Chcemy, by ten symboliczny gest był wyrazem szacunku i podziwu dla Adama Bieleckiego oraz formą podziękowania za szlachetny gest niesienia pomocy innym - mówi radna Lidia Gajdas z klubu Inicjatywa Tyska.

Wniosek o przyznanie honorowego obywatelstwa Tychów trafia w formie uchwały pod obrady Rady Miasta i jest przyjmowany większością głosów. Do tej pory takim zaszczytem uhonorowano m.in. ks. abp. Damiana Zimonia, założyciela i szefa orkiestry Aukso Marka Mosia i wybitnego socjologa prof. Marka Szczepańskiego. Adam Bielecki urodził się w Tychach i tutaj - w jednym z bloków na osiedlu „B” - się wychował. Od kilku lat mieszka w Krakowie.

BM / tychy.info, źródło: Tyski Informator Samorządowy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.