tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 lutego 2018

Potrącenia na oznakowanych przejściach. Piesi w szpitalu

W ostatnim czasie na terenie miasta doszło do dwóch potraceń na oznakowanych przejściach dla pieszych. Wstępne ustalenia policjantów wskazywały na nieustąpienie pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez pasy. W obu przypadkach kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy, a dokładne okoliczności wyjaśnią prowadzone postępowania.

przejście dla pieszych ul. Mikołowska
Miejsce potrącenia pieszego ul. Mikołowska Tychy · fot.


Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 2 lutego około godziny 6.30 na ul. Mikołowskiej w Tychach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że 25-letnia kierująca samochodem marki Opel Corsa, jadąc lewym pasem ulicą Mikołowską w kierunku Oświęcimia, nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, który przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych, z lewej strony na prawą. 34-letni poszkodowany trafił do szpitala doznając krwotoku wewnątrz czaszkowego, złamania trzewioczaszki, złamania miednicy oraz barku.

miejsca potracenia pieszego Ul. Cyganerii -Czysta
Miejsce potracenia pieszego ul. Cyganerii - Czysta Tychy · fot.


Z kolei do sobotniego zdarzenia (3 lutego) doszło około godziny 9.45 na oznakowanym przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Cyganerii z ul. Czystą w Tychach. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 57-letni kierujący samochodem marki Opel Vectra, jadąc ul. Cyganerii w kierunku ul. Grota Roweckiego, potrącił pieszego przechodzącego z prawej na lewą stronę. 80-letni poszkodowany najprawdopodobniej ze złamaniem kręgosłupa trafił do szpitala.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy zarówno kierującej Oplem Corsa, jak i mężczyźnie, który prowadził Vectrę. Mundurowi wyjaśniają szczegóły okoliczności powyższych wypadków i apelują o kierowanie się na drodze nie tylko przepisami ruchu drogowego, ale i zdrowym rozsądkiem.

- Przypominamy również, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, co zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności - sygnalizują policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.