tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 lutego 2018

Mieszkańcy ulicy Borowej doczekają się budowy chodnika

Koniec z utrudnieniami w poruszaniu się po części Żwakowa. MZUiM postanowił rozwiązać problem pieszych. Wiosną mieszkańcy doczekają się budowy chodnika.

Nowy ciąg pieszy zyskają tyszanie mieszkający na ul. Borowej od posesji nr 147 aż do skrzyżowania z ul. Jaśkowicką. Istniejący do tej pory po prawej stronie jezdni chodnik zostanie uzupełniony o nową nawierzchnię po stronie przeciwnej. W ten sposób ma zwiększyć się bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu - nie tylko samych pieszych, ale także kierowców, szczególnie tych, którzy poruszają się po parkingu znajdującego się w pobliżu dyskontu Netto.

Zanim to nastąpi trzeba będzie przygotować się na prace budowlano-remontowe, a co się z tym wiążę - utrudnienia w ruchu. Najpierw nastąpi rozbiórka elementów dróg i ulic, w tym frezowanie. Wykonawca będzie musiał zabezpieczyć uzbrojenie terenu, wykonać nowe odwodnienie (w tym studzienki ściekowe), przebudować zjazdy z kostki brukowej, a następnie stworzyć chodnik wraz z krawężnikami i obrzeżami betonowymi. Poza tym, okolica zyska nową zieleń drogową (nasadzenia drzew i trawników), a także nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Tyski magistrat chce przeznaczyć na budowę chodnika ponad 244 tysiące złotych (kwota bez VAT). Oferenci mogą stanąć do konkursu do 15 lutego włącznie. Po tym czasie dowiemy się, która firma podejmie się wykonania inwestycji. Mieszkańcy mają doczekać się nowego ciągu pieszego już na początku czerwca. Miejscy urzędnicy dają zwycięzcy przetargu czas na budowę chodnika maksymalnie do 30 maja tego roku.

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.