tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 lutego 2018

Warsztaty hospicyjne: „Jak zadbać o siebie w sytuacjach trudnych”.

W ramach XIV kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie” 1 lutego odbyły się warsztaty dla opiekunów rodzinnych, które zostały zorganizowane przez Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach.

Warsztaty hospicyjne: „Jak zadbać o siebie w sytuacjach trudnych” - 1.02.2018 · fot.


Warsztaty dotyczyły ważnego aspektu w życiu każdego opiekuna, sposobu radzenia sobie z opieką, jednocześnie dbając o siebie, tak aby przeciwdziałać tzw. „zespołowi wypalenia opiekuna”. Wszyscy bardzo aktywnie brali udział w ćwiczeniach warsztatowych, doceniając ich treść. Większość z nich zaangażowała się emocjonalnie i wyraziła chęć udziału w Grupie Wsparcia dla Opiekunów.

Warsztaty poprowadziła mgr Aleksandra Przybyła, która jest psychoonkologiem hospicyjnym i na co dzień pracuje w tyskim Hospicjum z osobami chorymi, jak i ich rodzinami.

Inicjatorem i organizatorem ogólnopolskiej kampanii „Hospicjum to też Życie” jest Fundacja Hospicyjna z Gdańska. W czasie jej trwania Hospicja w Polsce przypominają o obciążeniach wynikających ze sprawowania opieki nad chorym w domu oraz o potrzebie zapewnienia opiekunom systemowej pomocy opartej na zwykłej ludzkiej wrażliwości.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.