tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 stycznia 2018

[WIDEO,ZDJĘCIA] Wieczory Kolędowe: Nahorny, Miśkiewicz i Szrom

Tercet muzyków wystąpił w środowy wieczór w Parafii MB Królowej Aniołów w Wilkowyjach. Koncert w ramach XXVII Tyskich Wieczorów Kolędowych oczarował zgromadzoną publiczność.To był jeden z najjaśniejszych punktów programu XXVII Tyskich Wieczorów Kolędowych. W wilkowyjskiej Parafii MB Królowej Aniołów wystąpili w środę wieczorem Dorota Miśkiewicz i Janusz Szrom, a akompaniował im sam Włodzimierz Nahorny. Artyści wykonali pastorałki i kolędy napisane przez Nahornego i jednego z najważniejszych polskich tekściarzy, nazywanego ojcem polskiego bluesa - Bogdana Loebla. Wykonane podczas koncertu utwory wraz z tradycyjnymi polskimi kolędami znalazły się kilka lat temu na wspólnym albumie pt. „Kolędy na cały rok”, później na drugiej płycie duetu „Cicho, cicho pastuszkowie”. Wypełniający kościół po brzegi wierni mogli usłyszeć m.in. Bóg się narodził, Boży Blues czy Cicho, cicho pastuszkowie. Magię świątecznej atmosfery uzupełniał bogaty wystrój kościoła wraz ze stajenką na zewnątrz świątyni.

Włodzimierz Nahorny, Dorota Miśkiewicz i Janusz Szrom podczas XXVII Tyskich Wieczorów Kolędowych - 10.01.2018 · fot.


Przed nami jeszcze trzy koncerty w ramach Tyskich Wieczorów Kolędowych. Dziś w kościele w Urbanowicach będzie miał miejsce występ Koncertowej Orkiestry Dętej Power of Winds pod batutą Klaudiusza Janii. W piątek tuż po wieczornej mszy, kolędy będzie można usłyszeć w Parafii p.w. Św. Krzysztofa. O 18.00 odbędzie się koncert „Kędyż Go szukać. Pastorałki z gwiazdami”. Wystąpią Magdalena Piotrowska, Anna Sokołowska, Dariusz Kordek, Przemysław Branny i Łukasz Lech. Sobota to koncert finałowy w kościele św. Marii Magdaleny. O 15.30 w I części zaśpiewają laureaci konkursu, później odbędzie się występ pt. „Kolędy świata”. Usłyszymy Chór Liturgiczny Angelicus (Parafia św. Marii Magdaleny), Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Katowicach, a także solistów. Muzyków poprowadzi dyrektor artystyczny Tyskich Wieczorów Kolędowych, Henryk Jan Botor.

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.