tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 stycznia 2018

Nieśmiałkowski wraca do GKS Tychy. Błanik przechodzi do Pogoni Szczecin

Po półtorarocznym okresie gry w Garbarni Kraków do tyskiego klubu wraca Damian Nieśmiałowski. Ponadto wygasający z końcem obecnego sezonu kontrakt zawodnika został przedłużony o dwa lata. Z kolei Dawid Błanik w rundzie wiosennej obecnego sezonu będzie grał w Lotto Ekstraklasie. 20-letni zawodnik na zasadzie transferu definitywnego trafił do Pogoni Szczecin, gdzie parafował kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku.

Damian Nieśmiałowski wraca do GKS Tychy
Damian Nieśmiałowski wraca do GKS Tychy · fot.


Nieśmiałowski trafił do - wówczas trzecioligowej - Garbarni przed rozpoczęciem sezonu 2016/17. W całych rozgrywkach rozegrał 25 spotkań, w których zdobył jednego gola, czym walnie przyczynił się do awansu krakowskiej drużyny na drugoligowy poziom. Po zakończeniu sezonu tyski klub postanowił przedłużyć wypożyczenie młodego skrzydłowego, który w Garbarni występował na lewej stronie obrony, o kolejne dwanaście miesięcy. W umowie znalazł się jednak zapis pozwalający skrócić ten okres już po zakończeniu rundy jesiennej, z którego GKS skorzystał.

- Dla rozwoju Damiana wypożyczenie do Garbarni było świetnym posunięciem. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy regularnie występował na trzecio i drugoligowym poziomie, dlatego naturalne, że teraz powinien otrzymać również szansę w naszym zespole - mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Damian Nieśmiałowski wraca do GKS Tychy
Damian Nieśmiałowski wraca do GKS Tychy · fot.


Jesienią obecnego sezonu „Nieśmiał” również miał pewne miejsce w wyjściowym składzie drugoligowca, bowiem łącznie w barwach drużyny z Rydlówki rozegrał 16 ligowych meczów, za które zbierał pozytywne recenzje.

- To chłopak stąd, urodzony i wychowany w tyskim środowisku, a dodatkowo przemawia za nim atut statusu młodzieżowca. Liczymy na niego w nadchodzącej rundzie wiosennej - dodaje Krzysztof Bizacki, doradca Zarządu ds. sportowych.

Obowiązujący jeszcze przez pół roku kontrakt młodego gracza z GKS został przedłużony. Nowa umowa została zawarta do 30 czerwca 2020 roku.

Dawid Błanik przechodzi do Pogoni Szczecin
Dawid Błanik przechodzi do Pogoni Szczecin · fot.


Z kolei Dawid Błanik, dynamiczny skrzydłowy do tyskiego zespołu dołączył przed startem sezonu 2014/15 z AKS Mikołów, a pierwszą profesjonalną umowę z GKS podpisał w lutym 2015 roku. Debiut w zielono-czarno-czerwonych barwach zaliczył w wyjazdowym meczu I ligi z Wisłą Płock.

- To z pewnością duża szansa dla Dawida, bo w młodym wieku staje przed dużą szansą gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednocześnie jest to również nobilitacja i powód do satysfakcji dla nas, bo to kolejny zawodnik, który z GKS Tychy trafia do Ekstraklasy - mówi Grzegorz Bednarski.

Minione półrocze to najlepszy okres w piłkarskiej karierze Dawida Błanika. Był podstawowym zawodnikiem GKS, wystąpił we wszystkich 19 spotkaniach Nice 1 Ligi, strzelił cztery gole i zaliczył trzy asysty.

- Dziękujemy Dawidowi za grę w naszym Klubie. Dobrymi występami w rundzie jesiennej został zauważony przez kilka klubów, które były zainteresowane jego usługami. Mamy nadzieję, że dla niego będzie to kolejny krok w przód i już wiosną będziemy mogli regularnie oglądać go w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Tego oczywiście mu życzymy - dodaje Krzysztof Bizacki.

Dawid Błanik przechodzi do Pogoni Szczecin
Dawid Błanik przechodzi do Pogoni Szczecin · fot.

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.