tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 stycznia 2018
  • 10 stycznia 2018

Parking przy Szpitalu Wojewódzkim w Tychach bezpłatny od 1 stycznia!

Nowy Rok przynosi ulgę korzystającym z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Od 1 stycznia dla pacjentów darmowy jest (do tej pory płatny) parking znajdujący się przy szpitalu.

Parking przy Szpitalu Wojewódzkim w Tychach bezpła
Parking przy Szpitalu Wojewódzkim w Tychach bezpłatny od 1 stycznia! · fot.


Decyzję taką podjęło Miasto Tychy po dokonaniu zakupu Szpitala od Urzędu Marszałkowskiego. Zmiana zasad korzystania z parkingu przy szpitalu to początek zmian - planowany jest także remont przyszpitalnych parkingów. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 1,5 miliona złotych.

Parking przy Szpitalu Wojewódzkim w Tychach - 01.2018 · fot.


Obecnie trwa procedura przekazania terenu parkingu, jaki znajduje się przy szpitalu wojewódzkim Miejskiemu Zarządowi Ulic i Mostów (teren należy już do miasta, ale nie do jednostki).

- Równolegle MZUiM opracowuje już projekt przebudowy tego terenu. Planowo na chodniku przed wejściem głównym powstaną nowe miejsca parkingowe (prostopadłe), a na samej płycie parkingu - tuż za murkiem - miejsca równoległe - mówi Wojciech Łyko z MZUiM w Tychach.

Realizacja inwestycji planowana jest w drugiej połowie roku.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.