tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 grudnia 2017

Tyski artysta Grzegorz Hańderek nagrodzony w Meksyku

Grzegorz Hańderek otrzymał III nagrodę w III Bienal Internacional de Estamba José Guadalupe Posada 2017 w meksykańskim Aguascalientes.

Tyski artysta Grzegorz Hańderek nagrodzony w Meksy
Tyski artysta Grzegorz Hańderek nagrodzony w Meksyku · fot.


Na konkurs nadesłano ponad 600 prac z 29 krajów. Do wystawy zakwalifikowały się 83 prace. W wystawie wzięło udział jeszcze 5 osób związanych z ASP w Katowicach: Dorota Nowak-Rodzińska, Weronika Siupka, Marcin Białas i Kamil Kocurek.

Wyróżniona praca Grzegorza Hańderka nosi tytuł „Time change”. Nagrodę ufundowały Instytut Kultury Aguascalientes (ICA), Ministerstwo Kultury Meksyku oraz Narodowy Instytut Sztuk Pięknych (INBA).

Grzegorz Hańderek urodził się w 1977 roku w Zabrzu. Obecnie mieszka w Tychach, tu też ma swoją pracownię. Ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem uzyskany w Pracowni Wklęsłodruku w 2003) oraz w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (filia w Cieszynie, dyplom w 2002). Od 2003 roku pracuje w ASP w Katowicach. W 2005 sfinalizował przewód doktorski, a w 2010 - przewód habilitacyjny. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora ASP, gdzie prowadzi Pracownię Interpretacji Literatury.

Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Zajmuje się sztukami wizualnymi oraz grafiką artystyczną.

BM / tychy.info, źródło: ASP Katowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.