tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 grudnia 2017

[ZDJĘCIA] Michał Kasperczyk Społecznikiem Roku 2017!

W piątek, 1 grudnia w Stajniach Książęcych w Pszczyna odbyła się Gala Społecznika Roku 2017 - wydarzenie doceniające pracę dziesiątek społeczników.

Gala Społecznika Roku 2017 - 1.12.2017 · fot.


Społecznik Roku został wyłoniony wśród aktywnych pełnoletnich mieszkańców podregionu tyskiego województwa śląskiego, podejmujących nieodpłatnie działania na rzecz innych osób, swojego najbliższego otoczenia, którzy swoim zaangażowaniem działają na rzecz zmiany, na której zyskuje środowisko lokalne, walczą skutecznie z problemami społecznymi lub im zapobiegają, podejmują inicjatywę poprzez realizację oddolnych działań, akcji oraz przedsięwzięć społecznych.

Statuetki rozdawano w trzech kategoriach: Organizacja Pozarządowa, Samorząd oraz Biznes.

- Jestem dumny, że wśród tylu wspaniałych osobistości w moje ręce trafiła nagroda główna - statuetka Społecznika Roku 2017 w kategorii Samorząd. Jednak jest to statuetka dla całego kreatywnego zespołu, z którym mam okazję działać każdego dnia dla dobra naszego miasta, aby Tychy z każdym dniem były lepsze - mówił Michał Kasperczyk, radny miasta Tychy, laureat głównej nagrody w kategorii Samorząd.

Gala Społecznika Roku 2017 - 1.12.2017 · fot.


W kategorii Biznes statuetkę "Społecznik Roku 2017" otrzymała Grażyna Majewska-Tetla, Prezes Fundacji "Integracja". Jest to jedna z nielicznych w podregionie tyskim organizacja pozarządowa, która prowadzi przedsiębiorstwo społeczne, Przedszkole Niepubliczne "Przygoda" w Goczałkowicach-Zdroju. Placówka ta wciąż się rozwija, od nowego roku przenosi się do nowego, większego lokalu, poszerza swoją działalność o stworzenie eko-kuchni, dzięki czemu stworzone zostaną nowe miejsca pracy.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.