tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 grudnia 2017
  • 20 grudnia 2017

Odnawialne źródła energii w Tychach - nabór do projektu

Od 1 grudnia do 2 stycznia mieszkańcy mogą zgłaszać się do projektu grantowego „Odnawialne źródła energii szansą na poprawę jakości powietrza w Tychach”.

Realizacja projektu przyczyniłaby się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Planowany poziom dofinansowania na budowę oraz montaż instalacji OZE wynosić będzie aż do 95 % kosztów kwalifikowalnych. Wśród dofinansowywanych źródeł energii są solary, fotowoltaika, kotły na biomasę, pompy ciepła, kolektory słoneczne.

-Zapraszamy wszystkich mieszkańców budynków jednorodzinnych, położonych na terenie Tychów zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie na spotkania informacyjne, w trakcie których specjaliści z zakresu odnawialnych źródeł energii przedstawią Państwu zasady działania i montażu instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych w celu produkcji energii na potrzeby własne właścicieli nieruchomości - zachęcają urzędnicy.

Planowany termin złożenia przez miasto Tychy wniosku o dofinansowanie to 26 marca 2018 r. Planowany termin realizacji projektu (w przypadku uzyskania dofinansowania) - 2019 r.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.