tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 listopada 2017
  • 27 listopada 2017

[ANKIETA] Jesteś za całkowitym zakazem handlu w niedzielę?

Dziś niedziela. Z pewnością w centrach handlowych i sklepach będzie tłoczno. Już za kilka miesięcy w co drugą niedzielę na parkingach sklepów będzie pusto, a w 2020 roku sklepy będą zamknięte w każdą niedzielę. Czy zgadzacie się z ustawą zakazującą handlu w niedzielę?

Jesteś za całkowitym zakazem handlu w niedzielę? · fot.


Klika dni temu w Sejmie przyjęto ustawie zakazującą handlu w niedzielę. Za ustawą głosowało 254 posów, 156 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu, a później do prezydenta.

Nowe przepisy zakładają, że od 1 marca 2018 roku w każdym miesiącu będą tylko dwie niedziele handlowe. W 2019 roku handel będzie odbywał się tylko w jedną niedzielę. Od 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu w niedzielę.

Projekt ustaw zakazującej handlu w niedzielę to inicjatywa obywatelska komitetu, w skład którego wchodzi m.in. NSZZ Solidarność. Związkowcy twardo stali na stanowisku, że domagają się zakazu handlu we wszystkie niedziele.

ab / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.