tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 listopada 2017
  • 31 grudnia 2017

"Burek sam nie poprosi o pomoc" - wesprzyj Schronisko w Tychach!

Za nami:

Fundacja Psi Los ogłosiła rozpoczęcie piątej, jubileuszowej edycji ogólnopolskiej zbiórki środków, za które zakupiona zostanie karma dla psów i kotów „Burek sam nie poprosi o pomoc”. Po raz kolejny beneficjentem tej akcji zostało Miejskie Schronisko dla zwierząt w Tychach. Zbiórka potrwa do 31 grudnia.Zima zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią bardzo trudny czas dla schroniskowych czworonogów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim. Fundacja Psi Los, której jednym z głównych celów jest wspieranie placówek opiekujących się bezdomnymi zwierzętami, ogłasza zbiórkę środków, za które zakupiona zostanie karma dla psów i kotów.

- Jeśli chcesz wesprzeć bezdomne zwierzaki bytujące w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tychach przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę. Dzięki Tobie przysłowiowy Burek otrzyma pełną michę karmy - zachęcają organizatorzy akcji.

pies Leon, podopieczny schroniska w Tychach
Leon, podopieczny schroniska w Tychach · fot.


Osoby, które zechcą przyłączyć się do zbiórki, mogą przekazać dowolnej wielkości darowiznę dokonując wpłaty na rachunek bankowy Fundacji Psi Los. Darowiznę można także przekazać za pomocą szybkich przelewów bankowych realizowanych przez Dotpay oraz płatności online realizowanych przez PayPal. Z pozyskanych w ten sposób środków zostanie zakupiona karma, którą organizatorzy przekażą do schroniska. Aby przekazać darowiznę należy wejść na stronę www.psilos.org i kliknąć w baner schroniska lub przytuliska.

burek sam nie poprosi o pomoc


Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach rozpoczęło działalność 1 lipca 2001 roku przejmując opiekę nad zwierzętami znajdującymi się w Schronisku przy ul. Towarowej 40, aby we wrześniu ostatecznie przenieść je do nowego obiektu przy ul. Przejazdowej 101 w Tychach - Urbanowicach. 1 stycznia 2011 roku, Schronisko weszło w skład struktury organizacyjnej Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych. Przy projektowej pojemności przewidzianej na potrzeby 120 psów i 40 kotów. W 2015 roku do schroniska przyjętych zostało prawie 500 zwierząt, a aktualnie przebywa w nim 60 psów i 31 kotów. W schronisku zatrudnionych jest ośmiu pracowników. To dzięki ich ciężkiej pracy i wielkiemu oddaniu oraz życzliwości wielu współpracujących ze Schroniskiem osób, zwierzaki maja szansę odnalezienia się w tej trudnej schroniskowej rzeczywistości i odbudowania swojego zaufania do człowieka.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.