tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 listopada 2017

Potrącenie 16-latka na przejściu dla pieszych na ul. Edukacji

Wczoraj na ulicy Edukacji w Tychach doszło do wypadku, w wyniku którego ucierpiał 16-letni pieszy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19.30. 53-letni kierujący samochodem marki Subaru potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 16-latka. Poszkodowany trafił do szpitala w Ligocie. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

- Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy, co wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Na nieoświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania - sygnalizują policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.