tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 listopada 2017
  • 12 listopada 2017

Na ul. Dmowskiego działają już aktywne przejścia dla pieszych

W tym roku jeszcze przed okresem jesienno-zimowym zostało zamontowane dodatkowe doświetlenie przejść dla pieszych wraz z pulsującymi światłami ostrzegawczymi.

Aktywne przejścia dla pieszych na ul. Dmowskiego - 9.11.2017 · fot.


W przyszłym roku przed tymi przejściami powstaną pierwsze w Tychach testowe maty antypoślizgowe. Działania te mają poprawić bezpieczeństwo na przejściach i ograniczyć liczbę potrąceń, do których najczęściej dochodzi przy wyprzedzaniu przed przejściami oraz podczas jazdy z nadmierną prędkością.

- Cieszę się, że poprawi się bezpieczeństwo na wyżej wymienionych przejściach, które dwukrotnie zgłaszałem do Budżetu Obywatelskiego, a pozytywnie zaopiniował je Wydział Komunikacji UM Tychy, MZUiM w Tychach oraz Policja i Straż Miejska - za co dziękuję. Niestety z braku środków musieliśmy podzielić inwestycję na dwa etapy i zostanie zakończona w 2018 roku, ale jest zrealizowana - tłumaczy Michał Kasperczyk, radny miasta Tychy.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.