tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 listopada 2017

„Środowisko ratujesz - odpady segregujesz” - finał kampanii

Cztery tyskie szkoły wzięły udział w odbywającym się w czwartek, 9 listopada w Mediatece przeglądzie teatralnym pod hasłem „Środowisko ratujesz - odpady segregujesz” organizowanym przez Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach.

„Środowisko ratujesz - odpady segregujesz” - finał
„Środowisko ratujesz - odpady segregujesz” - finał kampanii edukacyjnej w Mediatece · fot.


Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte Okno” w Tychach z oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 6 oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 z oddziałami Integracyjnymi przygotowali spektakle opracowane na podstawie jednego wybranego przez szkołę, a zaproponowanego przez TZUK w Tychach tematu.

- Pierwszy dotyczył EKO adaptacji utworu literackiego - uczniowie mieli dokonać autorskiej adaptacji wybranego utworu literackiego poprzez wkomponowanie w niego treści propagujących lub/i negujących zachowania polegające na niewłaściwym zbieraniu odpadów komunalnych, paleniu odpadów, tworzeniu tzw. dzikich wysypisk - mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor TZUK w Tychach.

Drugi spektakl zakładał wykorzystanie elementów fantastyki i fantastyki naukowej oraz postaci komiksowych, filmowych i literackich. W podróż do krainy Narni - wykreowanym miejscu gromadzenia odpadów, gdzie toczy się spór o celowość segregowania odpadów, przestrzegania zakazu ich palenia oraz innych praktyk szkodzących środowisku naturalnemu zabrali obecnych uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1.

W trzecim temacie kluczowa była postać „Śmieciaka”, który rozpoczyna wędrówkę przez świat postępowania z odpadami napotykając praktyki właściwego z punktu widzenia dbania o środowisko oraz zachowania mające negatywny wpływ na przyrodę.

Wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa i nagrody za zaangażowanie i udział w kampanii.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.