tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 listopada 2017
  • 10 listopada 2017

Włamał się do sklepu, ukradł alkohol i papierosy. Został zatrzymany

Na wniosek policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyznę, który dokonał włamania do sklepu na terenie naszego miasta. Mężczyzna był też poszukiwany przez tyskich policjantów w związku z wcześniejszymi konfliktami z prawem. Zatrzymanemu grozi 10 lat pozbawienia wolności.

policja, zatrzymanie
Zatrzymanie 24-letniego włamywacza · fot.


Na wniosek policjantów i prokuratora 24-letni włamywacz został tymczasowo aresztowany. Dwa dni temu, w środku nocy, sprawca wybijając szybę włamał się do jednego ze sklepów przy al. Niepodległości w Tychach. Mężczyzna skradł wysokoprocentowe alkohole oraz papierosy. Włamywacz zdołał uciec z miejsca zdarzenia, jednak dzięki intensywnym poszukiwaniom i spostrzegawczości policjantów szybko wpadł w ręce mundurowych. Nieco ponad godzinę po zdarzeniu policjanci zatrzymali go na ul. Batorego w Tychach. 24-latek zdążył się upić skradzionym łupem. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.

Jak się okazało policjanci z tyskiej komendy już od jakiegoś czasu poszukiwali 24-latka w związku z czynnościami do innych postępowań, na które się nie stawiał. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na tymczasowe aresztowanie mężczyzny, o czym zadecydował dzisiaj sąd. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.