tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 listopada 2017
  • 11 listopada 2017

W Tychach pojawią się trzy nowoczesne trolejbusy!

Tyskie Linie Trolejbusowe ogłosiły w piątek przetarg na dostawę trzech trolejbusów o długości ok. 12 m klasy MAXI. O tym, kto wygra przetarg dowiemy się 11 grudnia.

trolejbus, tlt
fot.


Nowe trolejbusy będą bardziej nowoczesne niż te, które obecnie kursują po tyskich ulicach. - Tyszanie obecnie znają pojazdy marki Solaris, bowiem te obsługują 6 linii trolejbusowych: A, B, C, D, E i F. Czy to się zmieni? Miejmy nadzieje, że nie i do floty TLT dołączą „jamniki” nowej generacji - mówi Michał Kasperczyk, radny Miasta Tychy.

Przypominamy, że najmłodsze trolejbusy w tyskiej flocie są z 2013 roku, kiedy to w ramach dotacji unijnej na ulice miasta wyjechało 15 sztuk Trollino 12MB, zastępując wysłużone Jelcze.

Nowe pojazdy muszą posiadać układ jazdy bateryjnej, który umożliwi im pokonywanie jak największej odległości bez zasilania trakcyjnego. System ten z pewnością ułatwi trolejbusom poruszanie się po mieście i obsługiwanie nowych tras.

BM, Michał Kasperczyk / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.