tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 października 2017
  • 22 października 2017

Zdjęcia artysty związanego z Tychami na wystawie w Londynie

Śląsk sprzed kilkudziesięciu lat można oglądać na fotografiach polskiego artysty, Michała Cały, do 4 listopada w galerii MMX w Londynie.

Wystawa „Śląsk 1975 - 1985” to efekt pracy jednego z najwybitniejszych polskich fotografów Śląska - Michała Cały. Na czarno-białych fotografiach artysta uchwycił piękno śląskiego krajobrazu. Prace powstały w latach 1975-1992 podczas pobytu Michała Cały w Tychach.

Wszystkie fotografie to oryginalne odbitki srebrowe, wywołane przez samego artystę. Zdjęcia przedstawiają krajobraz przemysłowy, osiedla robotnicze i ich mieszkańców na Górnym i Dolnym Śląsku w końcowej fazie komunizmu, w czasach gdy pracowały jeszcze przestarzałe huty i kopalnie.Wystawa potrwa do 4 listopada a zwieńczy ją finisaż, 28 października z udziałem Michała Cały. Podczas wydarzenia nie zabraknie symbolu Śląska - piwa z Tyskich Browarów Książęcych, partnera wydarzenia.

Więcej informacji o wystawie można znaleźć na stronie: www.mmxgallery.com.

Wystawa „Śląsk 1975 - 1985”


Michał Cała urodził się w 1948 roku w Toruniu. Po zakończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, zamieszkał w Tychach i w latach 1978-1992 poświęcił się fotografowaniu śląskiego krajobrazu przemysłowego. W efekcie tej pracy powstał najważniejszy w jego dorobku cykl czarno-białych fotografii "Śląsk". Autor był szczególnie zainteresowany osiedlami robotniczymi, starymi hutami, kopalniami i olbrzymimi hałdami. Fotografował także ludzi żyjących w tym środowisku. Michał Cała w latach 70-tych był współtwórcą Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON, a od 1983 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od roku 1995 mieszka w Bielsku-Białej. Nadal fotografuje Górny i Dolny Śląsk.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.