tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 października 2017
  • 22 października 2017

Wystawa: Poznaj browarników z Tyskich Browarów Książęcych

Na Placu Baczyńskiego w Tychach można podziwiać niecodzienną wystawę zdjęć pracowników z Tyskich Browarów Książęcych pt. „Tyskie - w gronie najlepszych”. Tworzą ją portrety dwudziestu pracowników jednego z najstarszych browarów w Polsce. Wystawa będzie możliwa do obejrzenia w trakcie kolejnych 2 tygodni.

Wystawa na placu Baczyńskiego - Poznaj browarników z Tyskich Browarów Książęcych - 12.10.2017 · fot.


Wystawa pracowników Tyskich Browarów Książęcych przybliża sylwetki prawdziwych pasjonatów piwowarstwa. Zdjęciom towarzyszą pełne ciekawostek i anegdot opisy. Dowiemy się z nich m.in. dlaczego piwo powinno być zimne, jak powstają receptury tyskich piw czy na czym polega praca specjalisty do spraw piwnej sensoryki.

Wystawa na placu Baczyńskiego - Poznaj browarników z Tyskich Browarów Książęcych - 12.10.2017 · fot.


Tyskie Browary Książęce to jeden z najstarszych browarów w Polsce. Warzy się tu piwo nieprzerwanie od 1629 roku. Pracownicy Browaru byli zawsze jego dumą. To tu pod koniec lat 40. XX wieku powstało Technikum Przemysłu Browarniczego, zwane „Tyską szkołą piwowarów”. Była to jedyna w Polsce szkoła kształcąca przyszłych piwowarów. Nie ma w Polsce browaru, w którym nie pracowaliby absolwenci tyskiego Technikum.

Więcej anegdot i ciekawostek związanych z tyskimi browarnikami można poznać odwiedzając Tyskie Browary Książęce. Wycieczka to okazja do poznania historii warzenia piwa Tyskie, ale także zobaczenia na żywo wszystkich etapów warzenia piwa - od składników aż po rozlew. Ukoronowaniem wycieczki jest degustacja świeżo uwarzonego piwa Tyskie Gronie 14-dniowe w zabytkowym pubie. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.zwiedzbrowar.pl.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.