tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 października 2017

Stypendia "Tyskie Orły" oraz "Lider Zawodu" 2017 przyznane

W czwartek, 5 października w Teatrze Małym już po raz drugi odbyła się Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów zorganizowana przez Miejskie Centrum Oświaty w Tychach. Jest ona ukoronowaniem ich osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych za rok szkolny 2016/2017.

Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów - 5.10.2017 · fot.


Stypendium Tyskie Orły jest przyznawane zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Tychy z dnia 28 maja 2015 roku. To forma wyróżnienia i promocji dla uczniów mających znaczące osiągnięcia będące wynikiem ich uzdolnień i zainteresowań, kreatywności i przedsiębiorczości lub mających znaczące osiągnięcia sportowe.

Z kolei Stypendium Lider Zawodu, ustanowione Uchwałą Rady Miasta Tychy z dnia 25 sierpnia 2016 r. jest przyznawane uczniom szkół prowadzących kształcenie zawodowe dla uczniów wyróżniających się ponadprzeciętnymi wynikami w kształceniu zawodu.

Oba stypendia przyznawane są w celu rozwijania uzdolnień i wsparcia aspiracji edukacyjnych uczniów i wypłacane są przez okres 10 miesięcy po 500 zł.

Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów - 5.10.2017 · fot.


W tym roku przyznane zostały 32 stypendia „Tyskie Orły” oraz 2 stypendia „Lider Zawodu”. Zaproszono także uczniów, którym wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów, stypendia II edycji projektu Śląskie- Inwestujemy w talenty oraz stypendium ARTSZANSA.

Na Gali Najzdolniejszych wręczono także nagrody wielu uzdolnionym uczniom, w tym laureatom konkursów przedmiotowych oraz uczniom odnoszącym sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe. Łącznie na uroczystość zaproszono 141 uczniów.

Podczas uroczystego otwarcia Gali, prowadzonej przez Wojciecha Wieczorka, wystąpił zespół tańca nowoczesnego GATYS, prowadzonego przez Agnieszkę Grzesiak z układem pt. Taniec Żywiołów.

Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali: Olivia Bujnowicz, Grzegorz Studniarz, Hanna Derej, Paweł Seweryn, Natasza Karoń, Iga Kania, popis umiejętności JUDO w wykonaniu uczniów z Klubu Sportowego Judo Ippon Tychy.

Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów - 5.10.2017 · fot.


Podziękowania w imieniu Tyskich Orłów złożył Maciej Bodzioch, uczeń Technikum nr 2 w Tychach, a w imieniu wyróżnionych najzdolniejszych uczniów Maciej Mołdrzyk - uczeń I liceum Ogólnokształcącego im. L. Kruczkowskiego.

Listy gratulacyjne, dyplomy oraz nagrody wręczali Daria Szczepańska, zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Spraw Społecznych, Barbara Konieczna, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tychy oraz Damian Fierla, Radny Miasta Tychy, jednocześnie będący Przewodniczącym Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.

Wsparcia w celu ufundowania nagród rzeczowych, w tym bonów do Empiku i smartbandów poza Miejskim Centrum Oświaty udzielili: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach, Master Odpady i Energia, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Firma Planeta w Tychach. Organizatorzy dziękują również Wydziałowi Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy za upominki dla uczniów.

Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów - 5.10.2017 · fot.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.