tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 października 2017
  • 19 listopada 2017

I Bieg Jelenia w paprocańskim lesie. Biegacze wesprą chorego Oliwiera

Za nami:

W sobotę, 19 listopada chętni zmierzą się w I Biegu Jelenia w Tychach! Jeżeli lubicie poskakać między gałęziami niczym łania i napierać na gęstwiny leśne jak ten jeleń to zapraszamy na I Bieg Jelenia, czyli Otwarte Mistrzostwa Tychów w Biegach Przełajowych.

I Bieg Jelenia - medal
Medale dla uczestników I Biegu Jelenia w Tychach


I Bieg Jelenia to coś czego nam brakowało w Tychach - bieg przełajowy po trudnym terenie. Długość trasy to około 8 km (dwie pętle po ok. 4 km) - trasa będzie prowadziła duktami leśnymi, a także poza nimi. Na trasie mogą pojawić się naturalne utrudnienia np. korzenie, błoto, konary drzew, grząski piasek.

Start o godzinie 11.00 z Ośrodka Wypoczynkowego na Paprocanach. Limit uczestników wynosi 300 osób.

I Bieg Jelenia


Na Bieg Jelenia organizatorzy zapraszają też małe Jelonki! Po biegu głównym dla najmłodszych zostanie przeprowadzony Bieg Jelonka. - W myśl zasady, że dziecko brudne to dziecko szczęśliwe postaramy się też im zrobić trasę przełajową, więc butki mogą mieć ubłocone - zapowiadają organizatorzy. Dzieci biegają za darmo.

bieg jelonka


Podczas Biegu Jelenia uczestnicy będą mogli nie tylko "pohasać po krzakach", ale również pomóc. W czasie biegu będą zbierane fundusze na kosztowną rehabilitację i leczenie Oliwiera Garygi. Oliwier to żywiołowy 6-latek, któremu 2 lata temu na drodze stanął złośliwy nowotwór neuroblastoma. Od tego czasu dzielnie z nim walczy, ale ta walka jest bardzo kosztowna. Organizatorzy biegu postanowili mu nieco pomóc w walce z chorobą, dlatego zachęcają do wrzucania datków do puszek.

Oliwier Garyga

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.