tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 października 2017
  • 20 października 2017

Szkoła Podstawowa nr 11 walczy w konkursie o tysiąc książek

Za nami:

Tyska podstawówka wystartowała w konkursie organizowanym przez sieć Empik. Zwycięska szkoła otrzyma nowe wyposażenie szkolnej biblioteki. To aż tysiąc książek!

W organizowanym przez Empik konkursie bierze udział kilkadziesiąt szkół podstawowych z całej Polski. Organizatorzy plebiscytu rozdadzą w sumie 10 nagród w postaci puli tysiąca książek dla zwycięskich podstawówek. Placówki zostały podzielone na dwie kategorie - szkół poniżej stu uczniów i ponad tę liczbę, z każdej z nich głosujący wybiorą pięć najlepszych. Warunkiem przystąpienia przez szkołę do akcji jest złożenie pracy konkursowej w postaci zdjęcia przedstawiającego scenkę odtworzoną z okładki dowolnie wybranej książki wraz z uzasadnieniem wyboru tytułu i opisem przebiegu realizacji fotografii.

Tyska Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Curie Skłodowskiej zgłosiła się do plebiscytu 14 września. Dzieci zdecydowały się zaprezentować swoją interpretację okładki jednej z książek serii o Duni - "Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa" autorstwa Evy Eriksson i Rose Lagercrantz.

- Ulubiona książka - seria książek o Duni, jej przyjaciołach i szkolnych przygodach. Szukaliśmy podobnych dziewczynek, przygotowywaliśmy tło... i świetnie się bawiliśmy podczas sesji zdjęciowej - mówi bibliotekarka SP nr 11, Katarzyna Jarosz.

Na tyską podstawówkę można głosować do 22 października. Codziennie można oddać jedynie jeden głos, zachęcamy zatem do regularnego odwiedzania strony konkursu, by pomóc szkole w dojściu do finału. Biblioteka SP nr 11 może dzięki temu powiększyć swój księgozbiór o tysiąc nowych tytułów!

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.